جراحی بینی طبیعی

بسیاری از داوطلبین جراحی بینی دوست ندارند یک شکل ظاهری مصنوعی و غیر طبیعی در بینی آنها خلق شود. خوشبختانه، جراحی بینی طبیعی روشی نوآورانه برای خلق یک نتیجه طبیعی و کاملاً نرمال در بینی می باشد به طوریکه بعد از اجرای فرایند عمل بینی نچرال و سپری شدن دوره بهبود اینگونه تصور می شود که بینی از همان ابتدای تولد به طور خدادادی از چنین زیبایی طبیعی برخوردار بوده است. اگر در نظر دارید بینی تان را به گونه ای جراحی کنید که دیگران فورا متوجه عملی بودن آن نشوند ، به راهنمایی های دکتر صابری در خصوص عمل بینی طبیعی دقت کنید.

جراحی بینی طبیعی - دکتر صابری
جراحی بینی طبیعی - دکتر صابری
جراحی بینی طبیعی - دکتر صابری

 

بینی عضو کانونی صورت است و خصوصاً در نمای نیمرخ، برجستگی آن، به سرعت نگاه ها را به سمت خود جلب می کند. اگر شکل بینی شما برایتان آزار دهنده است و اعتماد به نفس تان را تحت تاثیر قرار داده و از طرفی دوست دارید صاحب بینی باشید که آثار جراحی در آن ناپیداست، با توضیحات جامع و کامل ارائه شده در این مطلب ، ضامن خلق یک بینی طبیعی و زیبا و یک نتیجه چشم نواز و تحسین برانگیز در چهره تان باشید.

مزایای جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی در تهران که با هدف زیبایی یا درمانی بر روی بینی انجام می شود مزایای بیشماری را با خود به ارمغان می آورد که در زیر برخی از آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

1 . بهبود تنفس: با رفع مشکلات ساختاری، جریان هوا در بینی که قبلاً نفس کشیدن از آن دشوار بود بسیار آسان می شود.

2. بهبود زیبایی ظاهری بینی: تحقیقات نشان می دهد که زیبا دیده شدن در چشم دیگران باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. تقارن و زیبایی در این اندام کانونی در صورت، باعث افزایش جذابیت چهره می شود.

3 . خلق یک نتیجه طبیعی و نرمال: مزیت منحصر به فرد عمل بینی طبیعی این است که افرادی که از قرار گرفتن بینی شما تحت جراحی بی اطلاع هستند، هرگز متوجه نمی شوند که این بینی، یک بینی جراحی شده است و تصور آنها این است که از همان ابتدای تولد به طور خدادادی صاحب این بینی زیبا بوده اید.

چه کسانی بهترین داوطلب عمل بینی طبیعی هستند؟

افرادی که می خواهند بنا به میل و تصمیم خودشان شکل ظاهری بینی را تغییر دهند داوطلبین ایده آلی برای جراحی بینی طبیعی در تهران محسوب می شوند. یک کاندید ایده آل عمل بینی نچرال باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و اهداف مشخص و انتظارات منطقی از نتیجه درمان داشته باشد. بیمار باید درک کند که هر چند ارتقاء زیبایی بینی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود ولی این امر نباید در بیمار یک توقع کمال گرایانه ایجاد کند. هر بیمار دارای ساختار استخوانی، ضخامت پوست بینی و اسکلت بینی متفاوتی می باشد و همین ویژگی ها محدودیت هایی را بوجود می آورند. دقت در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می تواند گام بسیار موثری در خلق بهترین نتیجه ممکن با توجه به ویژگی های منحصر بفرد بینی در هر بیمار محسوب شود.

بهترین زمان برای عمل بینی طبیعی

از نظر فنی بهترین زمان برای اجرای یک فرایند جراحی بینی طبیعی در تهران می تواند براساس سبک زندگی شما، در هر موقعیتی از سال انجام شود. با در نظر گرفتن گزینه های مورد ترجیح خود و شرایطی که می تواند مناسب ترین موقعیت را برای سپری کردن یک دوره بی دغدغه درمان فراهم کند، می توانید برای انتخاب بهترین زمان جهت انجام عمل بینی طبیعی تصمیم گیری کنید. صرفنظر از اینکه چه زمانی را برای عمل بینی طبیعی تان انتخاب کرده اید، نکات زیر را حتماً رعایت کنید:

 • حتی المقدور از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در صورت سرد بودن هوا به دلیل تاثیر آن بر روی خشک شدن شدید پوست، بهتر است در محیط های بسته بمانید.
 • از حضور در مکان های شلوغ بپرهیزید. چرا که حضور در این مکان ها احتمال ابتلا به بیماری های واگیر دار از قبیل سرماخوردگی را افزایش داده و روند بهبود شما را مختل می کند.
 • اگر در فصل خاصی دچار آلرژی می شوید بهتر است زمان جراحی بینی طبیعی تان را به موقع دیگری از سال که در آن دچار آلرژی نمی شوید موکول کنید.
 • از شنا کردن تا زمان مقرر شده از سوی پزشک خودداری کنید تا دچار عفونت در ناحیه جراحی نشوید.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران

در زمان انتخاب یک جراح برای اهداف زیبایی خود، تمرکز بر روی چند نکته کلیدی مهم از قبیل سابقه کاری جراح، تجربه و تخصص و برخی موارد دیگر بسیار حائز اهمیت است. اگر این نکات کلیدی را با دقت دنبال کنید می توانید دستیابی به یک نتیجه مثبت از فرایند جراحی تان را تضمین کنید.

اولین و مهم ترین قدم در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی این است که از میان گزینه های انتخابی، تنها چند گزینه برتر را انتخاب کنید. حتماً متخصصی را انتخاب کنید که تخصص او اهداف شما را پوشش دهد. جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی بینی طبیعی داشته و سابقه درخشانی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. ریویوهای بیماران قبلی جراح بالقوه خود را بخوانید.

نتیجه جراحی طبیعی بینی گوشتی

✨ توضیحات کیس درمانی جراحی بینی گوشتی به سبک طبیعی:

آقای جوانی که با بینی بسیار گوشتی به ما مراجعه کردن❕

🔹طبق خواسته ایشون جراحی با ایجاد قوس مناسب انجام شد.

🔹بینی ایشون کاملا طبیعی و متناسب با چهره ایشون جراحی شد.

📎میتونید نتیجه چهارماه بعد از عمل بینی مراجعه کننده عزیز رو داخل ویدیو ملاحظه کنید📎

در مقاله ای جداگانه راجع به جراحی بینی گوشتی توضیحات کاملی را به شما ارائه داده ایم که با خواندن آن ها، نگرانی و اضطراب شما از این پروسه به حداقل می رسد.

جلسه مشاوره جراحی بینی طبیعی

جلسه مشاوره رینوپلاستی یک فرصت هیجان انگیز برای گفتگو با جراحی است که قرار است یک اثر هنری زیبا را در چهره شما خلق کند. در طول این جلسه، پزشک درباره گزینه های درمان به تفصیل با بیمار خود گفتگو می کند. آنچه از یک جلسه مشاوره خوب انتظار می رود به شرح زیر می باشد:

 • آزمایش بینی
 • بررسی سابقه پزشکی
 • بحث درباره گزینه های درمان و نتایج بالقوه
 • مشاهده تصویرهای کامپیوتری و سه بعدی جهت مشاهده تصویری از بینی جدید شما
 • بحث درباره هزینه های جراحی بینی طبیعی در تهران
 • پاسخ به سوالات بیمار

نکات مربوط به اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی

در مرحله آماده شدن برای جراحی بینی طبیعی در تهران از شما خواسته می شود تا اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تست های توصیه شده توسط پزشک را انجام دهید. نتیجه این تست ها برای ترسیم یک طرح درمان متناسب با شرایط ویژه شما مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مصرف برخی داروهایی که تا کنون استفاده می کرده اید متوقف کنید.
 • اگر سیگاری هستید استعمال سیگار را ترک کنید.
 • از مصرف داروهایی که خاصیت ضد التهابی داشته و احتمال خونریزی را افزایش می دهد خودداری کنید.

نقش پوست در نتیجه عمل نچرال

بدون شک کیفیت پوست نقش مهمی را در نتیجه نهایی پروسیجر جراحی بینی طبیعی ایفا می کند. ضخامت ، خاصیت ارتجاعی و بافت پوست ، فرم نهایی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین خاصیت ارتجاعی پوست نیز بر روی قدرت آن برای سازگار شدن با چارچوب پایه بینی ، اثر می گذارد. در طول جلسه مشاوره ، جراح ، پوست بینی را نیز مورد آزمایش قرار می دهد و در صورتی که ویژگی های پوست به گونه ای باشد که نتیجه طبیعی و زیبای ترسیم شده نهایی از جراحی بینی را تحت تاثیر منفی قرار دهد ، پزشک تکنیک هایی را جهت ارتقا دادن کیفیت پوست ، در طول جراحی به کار می گیرد.

بینی جراحی شده با مدل طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

 1. در جراحی بینی با مدل طبیعی، سوراخ های دماغ بسیار کوچک نمی شوند.

 2. قوس روی پل بینی بسیار کم بوده و جراح تلاش می کند تا یک زاویه راست را بین بینی و پیشانی خلق کند.

 3. بارزترین ویژگی بینی طبیعی فاصله بین لب بالا و بینی می باشد. این زاویه اغلب بین 90 تا 95 درجه تنظیم می شود تا از چرخش نوک بینی به سمت بالا جلوگیری به عمل آید.

عمل بینی طبیعی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان اجرای جراحی بر حسب فاکتورهای مختلف از قبیل پیچیدگی فرایند ، تکنیک های مورد ترجیح جراح ، و هر درمان مضاعفی که در طرح درمان ترسیم شده است ، در دامنه متنوعی قرار دارد. به طور میانگین ، در جراحی بینی طبیعی اولیه ، بین یک تا سه ساعت زمان لازم است تا فرایند به طور کامل ، انجام شود.

فرق جراحی بینی طبیعی و فانتزی

نوک بینی تیز، قوس زیاد بر روی پل بینی و سوراخ های بسیار کوچک در بینی، از مشخصه های بینی فانتزی هستند که در بینی طبیعی دیده نمی شوند. فاصله بین لب بالا و بینی در یک بینی طبیعی، بین 90 تا 95 درجه است در حالیکه این زاویه در جراحی بینی فانتزی به 100 تا 105 درجه می رسد. همین امر باعث می شود که نوک بینی به سمت بالا هدایت شود. در طول فرایند جراحی زیبایی در بینی های گوشتی، به دلیل محدودیت هایی که از طرف پوست ضخیم این نوع بینی ها القا می شود، نمی توان انتظار اجرای فرایند راینوپلاستی با مدل فانتزی را در این نوع بینی ها داشت.

انواع روش های جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی با دو روش باز و بسته قابل اجرا می باشد. طی نچرال رینوپلاستی با رویکرد باز جراح یک برش کوچک Z شکل را در حدفاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند. روش باز عمل بینی طبیعی در تهران به پزشک این امکان را می دهد تا تغییرات دقیق تر و ظریف تری را در شکل و ساختار بینی بیمار خلق کند. برش ایجاد شده در این روش بسیار کوچک بوده و با مراقبت صحیح اثر آن به مرور محو خواهد شد.

در رینوپلاستی طبیعی به روش بسته جراح کلیه برش ها را تنها در داخل بینی ایجاد کرده و در نتیجه پوست به هیچ وجه برش داده نمی شود. در این جراح دسترسی محدودی به استخوان ها، غضروف و بافت داخل بینی دارد. البته عمل با این روش تورم کمتری را برجای گذاشته و معمولاً برای درمان ایرادات جزئی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریکاوری جراحی بینی طبیعی

درک این موضوع که فروکش کردن تورم بینی به طور کامل و نمایان شدن شکل نهایی بینی به یک دوره تقریباً یک ساله زمان نیاز دارد، الزامی است. با بهبود هر چه بیشتر بافت بینی، بیماران در طول چند هفته اول بعد از عمل بینی نچرال در تهران شاهد تغییرات هر روزه و زیباتر شدن بینی شان هستند. بافت های نرم به زمان بیشتری برای فروکش کردن تورم نیاز دارند. در بیشتر موارد، بعد از تکمیل فرایند جراحی بینی طبیعی، روی بینی اسپلینت قرار داده شده یا اصطلاحاً گچ گرفته می شود. این گچ بعد از یک هفته توسط جراح از روی بینی برداشته می شود.

درد یکی از عوارض جانبی اجتناب ناپذیر بعد از جراحی است که البته با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک به راحتی قابل کنترل است. کبودی نیز با قرار دادن کمپرس یخ بر روی صورت در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی، به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. علاوه بر موارد فوق، پزشک توضیحاتی را در اختیار بیمار قرار می دهد که دنبال کردن آنها کمک شایانی به سپری کردن یک دوره ریکاوری بهتر و آسان تر خواهد نمود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • از دستکاری کردن گچ بینی جداً خودداری کنید.
 • حداقل تا سه هفته بعد از جراحی از استعمال سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین فیزیکی و ورزشی خودداری کنید. البته پیاده روی سبک، ده دقیقه هر دو ساعت یکبار در فضای بسته الزامی است.
 • در زمان دوش گرفتن مراقب باشید بینی و گچ بینی تان خیس نشود.
 • گاز استریل آغشته شده به خون در زیر بینی را تعویض کنید.
 • در صورت احساس درد داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را مصرف کرده و داروهای آنتی بیوتیک را طبق دستور پزشک مورد استفاده قرار دهید.
 • رژیم غذایی خنک، بدون کربنات، بدون الکل، بدون کافئین و بدون سدیم را دنبال کنید.

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران

فاکتورهای مختلف بسیاری وجود دارند که هزینه عمل بینی طبیعی در تهران را تحت تاثیر قرار می دهند. هزینه دستمزد جراح ، تهیه دارو، ملزومات مورد نیاز در دوره مراقبت بعد از عمل، هزینه مرکز درمان و هزینه های بیهوشی همگی بر روی قیمت نهایی درمان تاثیر گذار می باشند. البته برخی مولفه های دیگر از قبیل موقعیت جغرافیایی مرکز درمان، تجربه جراح و این موضوع که آیا تصمیم دارید در کنار جراحی بینی طبیعی، عمل دیگری را نیز انجام دهید یا خیر، در قیمت نهایی تعیین کننده می باشند.

آیا عمل بینی طبیعی با لیزر امکان پذیر است؟

عمل طبیعی بینی با لیزر یکی از بنرهای تبلیغاتی است که زیاد به چشم متقاضیانی که در شبکه های اجتماعی برای هدف خود جستجو می کند، می خورد. حقیقت این است که هر چند تکنولوژی لیزر در بسیاری از حوزه ها از جمله پزشکی باعث نیل به سوی پیشرفت های چشمگیری شده است ولی جراحی بینی یکی از فرایندهایی است که اجرای آن جز در دستان هنرمند جراح بینی و با تکیه بر دانش و تجربه وسیع او از هیچ طریق دیگری قابل اجرا نیست. به این ترتیب جراحی بینی طبیعی در تهران با لیزر تنها یک تبلیغ کذب برای سودجویی محسوب می شود.

آنچه یک عمل بینی طبیعی مردانه و زنانه را جذاب می کند؟

یک بینی طبیعی ایده آل برای یک زن یا یک مرد دارای ویژگی های بسیار خاصی می باشد و یک جراح بینی با درک این تفاوت ها می تواند به شکلی ماهرانه تکنیک های جراحی را برای رفع نیازهای هر یک از این دو جنسیت، در حین فرایند عمل، مطابقت دهد. او ویژگی های بینی هر بیمار خود را به طور جداگانه بررسی می کند و نیازهای او را آنالیز می نماید. تفاوت های بینی یک داوطلب زن و یک داوطلب مرد راینوپلاستی ، از جهات زیر متفاوت است:

 • پل بینی : بینی که پل آن صاف یا دارای اندکی تحدب است، مردانه تر می باشد در حالیکه پل بینی خانم ها در مدل طبیعی دارای یک فرورفتگی بسیار ملایم است. یکی از دغدغه های مشترک که بیشتر داوطلبین زن و مرد از آن رنج می برند، قوز روی پل بینی است که خصوصاً از نمای نیمرخ قابل مشاهده تر است. پزشک در زمان برداشتن قوز بینی، با در نظر گرفتن جنسیت بیمار، میزان تقعر روی پل بینی را تنظیم می کند.
 • نوک بینی : مردان اغلب در ناحیه نوک بینی دارای پوست ضخیم تری هستند در حالیکه نوک بینی خانم ها اغلب باریک تر و تیز تر است. همین ضخامت پوست، باعث می شود عمل دماغ آقایان پر چالش تر باشد.
 • اندازه بینی : به بیان کلی، بینی آقایان دارای ساختار قوی تری است و با در نظر گرفتن تناسب آن با سایر اجزای صورت، باید در مقایسه با بینی خانم ها، به میزان کمتری کوچک شود.
 • طول بینی : طول ایده آل بینی آقایان اندکی بیشتر از خانم هاست.

با در نظر گرفتن تمام موارد فوق، می توان گفت که عمل بینی طبیعی خانم ها و آقایان دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشد که یک جراح ماهر برای خلق یک نتیجه رضایت بخش، آنها را مد نظر قرار می دهد.

عمل بینی طبیعی برای بینی های گوشتی و استخوانی

بینی اندام مهمی است که جای کمی برای خطا روی آن وجود دارد بنابراین دستکاری هایی که روی پوست، استخوان و غضروف آن انجام می شود به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. درک اناتومی بینی در شکل دهی به این اندام بسیار حائز اهمیت است. بهره مندی از دانش کافی برای پیش بینی نتیجه و انتخاب تکنیک هایی که بتواند هدف نهایی را محقق کند، همگی به مهارت جراح وابسته است.

بینی های گوشتی به داشتن بافت غضروفی ضعیف و پوست ضخیم و غدد چربی فراوان بر روی پوست شهرت دارند و مشخصه عمده بینی های استخوانی، پوست نازک و بافت غضروفی قوی است. زمانی که پزشک اقدام به جراحی بینی با مدل طبیعی می کند، اغلب زاویه بین لب بالا و نوک بینی را روی 90 تا 95 درجه تنظیم کرده و اغلب شیب صافی را روی پل بینی تعبیه می کند.

ولی این تنها تغییراتی نیست که برای خلق یک نتیجه طبیعی در جراحی بینی استخوانی یا غضروفی انجام می شود. بلکه جراح باید چالش های هر دو نوع بینی از قبیل ضخامت پوست و قوت چارچوب غضروفی را مدیریت کرده و با لحاظ کردن تفاوت های جنسیتی، نتیجه ای را بیافریند که بر روی صورت بیمار، برازنده دیده شود.

استفاده از چسب بینی پس از نچرال رینوپلاستی

بعد از اجرای رینوپلاستی نچرال، چسب زدن به بینی یک رویه متداول است. باید توجه داشت که این اقدام در همه نوع جراحی‌های بینی ضروری است و همچنین، مدت زمان و روش آن بستگی به ترجیحات پزشک و خصوصیات هر عمل دارد. پس از برداشتن گچ از بینی بیمار، جراح بینی طبیعی اقدام به چسب زدن به بینی می‌نماید. این چسب کمک می‌کند تا بافت‌های بینی در موقعیت پایدارتری در طول فاز بهبود قرار گیرند. همچنین، این اقدام در کاهش ورم نیز مؤثر است و شکل جدیدی که در چارچوب بینی ایجاد شده، را کنترل می‌نماید.

در نهایت، رعایت دستورات و توصیه‌های پزشک در زمینه چسب زدن به بینی طبیعی، از نظر روش و همچنین مدت زمان، در طول دوره بهبود، الزامی است.

نباید تصور کنید چون بینی به سبک طبیعی جراحی شده ، به این منظور است که تغییرات زیادی روی آن اعمال نشده و نیاز به استفاده از چسب نیست. هر نوع جراحی که انجام شود، نیاز است پس از برای مدتی روی بینی چسب زده شود.

آیا در رینوپلاستی نچرال، قوسی بر روی بینی ایجاد می‌شود؟

اگر آناتومی چهره فرد به گونه‌ای باشد که ایجاد قوس، به طبیعی کردن فرم بینی کمک کند، جراح یک قوس ملایم را بر روی پل بینی اعمال می‌کند. اما اگر نیازی به این کار نباشد، در روند عمل رینوپلاستی نچرال، قوسی بر روی بینی ایجاد نخواهد شد.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها