همه چیز در مورد جراحی بینی + فیلم و عکس عمل بینی

آیا شما هم می خواهید از جراحی بینی به یک نتیجه فوق العاده برسید ؟ اولین نکته کلیدی که باید بدانید ، آگاه شدن از پروسه است؛ یعنی بدانید رینوپلاستی تحت چه تکنیک هایی انجام می شود ، مزایای عمل کردن بینی چیست ، چگونه می توانیم یک داوطلب خوب برای جراحی زیبایی بینی باشیم ، چطور می توانیم بهترین مدل عمل بینی را انتخاب کنیم و سایر موارد. پس پیشنهاد ما به شما عزیزان زبیاجو مطالعه مطالبی در مورد جراحی بینی است که در ادامه از سوی دکتر مهدی صابری ، از برترین جراحان بینی در تهران ، با بیانی ساده و در عین حال جامع و کامل در اختیار شما قرار گرفته است. 

جراحی بینی - دکتر مهدی صابری

همانطور که می دانید یکی از رایج ترین و پر طرفدارترین جراحی های پلاستیک برای بهبود زیبایی و جذابیت چهره ، جراحی بینی است. این فرایند می تواند مشکلات زیادی از قبیل ناهنجاری های مادرزادی یا بدشکلی ظاهری یا عملکرد نامطلوب در این اندام را درمان کرده و هارمونی تحسین برانگیزی را بین بینی و سایر بخش های صورت خلق نماید. در ادامه، مطالب مهم جراحی زیبایی بینی را که مرحله به مرحله برایتان توضیح داده شده ، بخوانید تا بتوانید با آگاهی کامل و انتخاب جراح بینی خوب ، صاحب یک بینی زیبا شده و یک تجربه به یاد ماندنی را برای خود خلق نمایید.

جراحی بینی در تهران - دکتر صابری

چگونه می توانیم یک عمل بینی موفق را تجربه کنیم ؟

همانطور که از آمار صعودی جراحی بینی پیداست ، شمار زیادی از افراد امروزه تجربه عمل کردن بینی خود را دارند. اما آیا همه آن ها یک فرایند موفق را تجربه کرده اند؟ به نظر شما تجربه جراحی زیبایی بینی برای همه آن ها یکسان بوده است ؟

در پاسخ به سوال اول باید به شما بگوییم این احتمال وجود دارد که همه ، جراحی بینی موفقیت آمیزی را پشت سر نگذارند. رعایت یکسری از موارد که در ادامه به شما توضیح داده می شوند ، منجر به کسب نتیجه مطلوب از رینوپلاستی می گردند.

انتخاب یک جراح خوب برای جراحی زیبایی بینی ، مساوی است با آغاز پروسه راینوپلاستی در مسیر درست. در صورتی که ایشان تجربه و تسلط کافی بر همه جوانب فرایند جراحی بینی را داشته باشد ، شما را به هدف مورد نظر می رساند.

مورد بعدی نیز که بسیار حائز اهمیت است ، توجه به توصیه ها و راهنمایی های پزشک در خصوص مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی ، مدل مناسب برای بینی و داشتن انتظارات منطقی از رینوپلاستی است.

دیگر امر تاثیر گذار در کسب یک نتیجه خوب از جراحی بینی ، اقدام به انجام عمل در سن مناسب است. جلوتر در مقاله ، در خصوص بهترین سن عمل بینی صحبت شده است. طبق توضیحات آن بخش ، لازم است افراد پس از رسیدن به بلوغ ، برای جراحی کردن بینی خود اقدام کنند.

اگر شما تمامی موارد فوق الذکر را به درستی رعایت کنید ، بی شک در گروه افرادی قرار میگیرید که تجربه موفقی از جراحی بینی داشته اند.

در مورد پرسش دوم ، یعنی یکسان بودن تجربه عمل بینی برای همه متقاضیان ، باید به عرض تان برسانیم که چنین نیست. بینی هر شخص و اشکالات آن منحصر به فرد می باشد. بنابراین نحوه انجام جراحی زیبایی بینی برای هر یک متفاوت بوده و طبعا دوره ریکاوری برای آنان نیز تفاوت خواهد داشت.

بهترین داوطلبان جراحی بینی

خوب است بدانید عمل بینی یک تصمیم کاملاً فردی است و تنها باید به میل و خواسته خودتان آن را انتخاب کنید. در کل اگر از شرایط زیر برخوردار هستید، داوطلب ایده الی برای جراحی بینی در تهران محسوب می شوید:

 • رشد صورت تان تکامل یافته باشد.
 • از نظر فیزیکی در سلامت به سر ببرید.
 • سیگاری نباشید یا بتوانید مدتی قبل از جراحی بینی اقدام به ترک سیگار کنید.
 • نگرش مثبت و اهداف و انتظارات منطقی برای بهبود چهره خود با استفاده از عمل زیبایی بینی در ذهن داشته باشید.

مهم ترین اهداف جراحی بینی

 1. رینوپلاستی زیبایی : عمل بینی زیبایی یک پروسیجر انتخابی یا گزینشی است که در طول آن ساختار و شکل ظاهری بینی تنها به دلایل زیبایی تغییر داده می شود.
 2. رینوپلاستی زیبایی و درمانی : این فرایند جراحی بینی با هدف بهبود تنفس و رفع مشکلات عملکردی در کنار زیباتر نمودن شکل ظاهری بینی انجام می شود.
 3. رینوپلاستی ترمیمی : عمل ترمیمی بینی ، یک روند پزشکی برای ترمیم و بازیابی بینی است که در اثر تصادف، آسیب دیدگی، درمان های سرطان یا عمل های بینی قبلی معیوب شده است.

بهترین سن برای عمل کردن بینی

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا سن و سال در تعیین زمان مناسب برای جراحی زیبایی بینی ، تاثیر گذار است؟ پاسخ مثبت است ! در حوزه جراحی بینی پارامترهایی وجود دارد که بر اساس آنها ایده آل بودن شرایط یک بیمار برای قرار گرفتن تحت جراحی تعیین می شود. یکی از این پارامترها سن است. بیشتر بیماران در دامنه سنی بین 18 تا 40 سالگی برای قرار گرفتن تحت جراحی برنامه ریزی می کنند. هر چند این دامنه سنی یک چهارجوب ایده آل محسوب می شود ولی به این معنی نیست که بعد از 40 سالگی یا قبل از 18 سالگی نمی توان عمل زیبایی بینی را انجام داد.

برای قرار گرفتن تحت عمل زیبایی بینی لازم است ساختارهای بینی به رشد کامل رسیده باشند. رشد کامل ساختارهای بینی اغلب در پایان دوره نوجوانی اتفاق می افتد. به همین دلیل اکثر جراحان بینی از انجام عمل بینی قبل از رسیدن بینی به تکامل رشد اجتناب می کنند. بعد از 40 سالگی به دلیل بالا رفتن سن، فرایند بهبود سرعت کمتری خواهد داشت. بنابراین داوطلبینی که در دهه چهارم به بعد خود اقدام به جراحی بینی می کنند دوره بهبود طولانی تری را تجربه خواهند کرد.

تکنیک های مدرن رینوپلاستی

به طور کلی برای جراحی بینی متدهایی معرفی می شوند که برخی از آن ها سنتی و برخی مدرن و جدیدتر هستند. جراح با تجربه برای دستیابی به نتیجه مطلوب از عمل بینی در تهران ، متناسب با نیازها، انتظارات و ساختار ویژه بینی در هر بیمار، روند مناسب را بر می گزیند. دو دستاورد جراحی اصلی در رینوپلاستی شامل موارد زیر می باشد:

رینوپلاستی به روش بسته : در این دستاورد از جراحی بینی تمام برش ها در داخل بینی ایجاد شده و با دقت مخفی می شوند. در نتیجه هیچگونه جای زخم آشکاری بر جای نخواهد ماند.

رینوپلاستی به روش باز : جراحی بینی باز  با ایجاد یک برش در حدفاصل پوست و بافت بین دو سوراخ بینی (کلوملا) آغاز می شود. پوستی که استخوان ها و غضروف بینی را پوشش می دهد کنار زده می شود تا امکان دسترسی به ساختارهای داخلی بینی فراهم گردد. پس از تکمیل فرایند، پوست مجدداً به موقعیت قبلی برگردانده شده و برش بخیه زده می شود. این برش کوچک معمولاً به طور کامل بهبود یافته و اثری از آن باقی نمی ماند.

جراحی بینی پیزوالکتریک چیست؟

پیزوالکتریک رینوپلاستی نام فنی است که برای جراحی بینی به روش اولتراسونیک مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک جدید در عمل بینی است که در آن از تکنیک قلم و چکش برای شکل دهی به بینی استفاده نمی شود. در این تکنیک از ابزاری به نام پیزتوم برای شکل دادن استخوان ها و تراش دادن آنها استفاده می شود. این ابزار تخصصی، انرژی اولتراسونیک را بدون آسیب زدن به بافت های اطراف به استخوان مورد هدف انتقال داده و از این طریق به شکل دادن آن می پردازد.

برترین جراح برای جراحی بینی در تهران

اگر طرفدار عمل بینی هستید باید بدانید که از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک پزشک حاذق و خبره است. رینوپلاستی یک جراحی تقریباً پیچیده است و نتایج به دست آمده از آن عمدتاً به مهارت دستان هنرمند و دانش و تجربه جراح وابسته است. توصیه دکتر به متقاضیان عمل بینی این است که تحقیقات خود را در یافتن یک جراح بینی خوب که نتایج درخشانی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است، به طور کامل و با حساسیت و دقت بالا انجام دهند. از چشم انداز این جراح باتجربه و متعهد، برقراری یک ارتباط مبتنی بر همکاری بین بیمار و جراح در دستیابی به نتایج مثبت از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که در طول این فرایند، پزشک و بیمار در مرحله مراقبت های قبل و بعد از جراحی، با یکدیگر همراه می شوند تا نتایج فوق العاده ای حاصل شده و زیبایی طبیعی و تحسین برانگیزی در بینی بیمار خلق شود.

قبل از جراحی بینی چه آزمایش هایی باید انجام شود؟

تصمیم گیری نهایی جهت زمان انجام عمل بینی ، پس از ارزیابی آزمایش ها توسط پزشک مشخص می شود. اگر تست های آزمایشگاهی به درستی انجام نشوند و نادیده گرفته شوند ، ریسک بروز مشکلات در حین جراحی بالا برده و احتمال اینکه از نتیجه رضایت نداشته باشید ، بیشتر می شود. در ادامه لیست کاملی از آزمایش های موردنیاز قبل از جراحی بینی برای شما ارائه شده. توجه داشته باشید که برخی افراد با توجه به شرایطی که دارند ممکن است به آزمایش های بیشتر و متفاوت تری نیاز پیدا کنند.

 1.  آزمایش خون
 2.  تست ارزیابی احتمال ابتلا به هپاتیت C و B
 3.  بررسی و معاینه سینوس های پارنازال
 4. تست نوار قلب

اهمیت خط کانتور در عمل بینی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زیبایی بینی نقش دارد، خط کانتور است. خط کانتور چیست؟ خط کانتور، خطی است که در امتداد تیغه بینی، از ریشه تا نوک بینی ادامه دارد. این خط، انحنای طبیعی بینی را تعیین می‌کند و به زیبایی آن می‌افزاید. این خط، بینی را صاف‌تر و باریک‌تر نشان می‌دهد و به تناسب اجزای صورت می‌افزاید. جراح حین انجام جراحی بینی ، برای کسب نتیجه ای جذاب تر، با تکنیک منحصرب فرد خود ، خط کانتور را برای بینی ایجاد می کند.

آشنایی با مراحل عمل بینی

بیهوشی : برای آغاز کردن پروسه ، لازم است بیمار تحت بیهوشی قرار بگیرد. امروزه برای اجرای عمل بینی از دو رویکرد بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی بهره گرفته می شود. هدف از هر دو تکنیک ، جلوگیری از بروز درد در حین رینوپلاستی است. البته این که کدامیک برای هر بیمار مناسب تر است ، از سوی جراح مشخص می گردد. با اثر گذاشتن ماده بیهوشی ، وارد مرحله دوم جراحی می شویم.

اعمال تغییرات : همانطور که میدانید ، تغییرات بر روی ساختار و بافت های تشکیل دهنده بینی اعمال می شوند. جراح با ایجاد یک برش بر قسمت داخلی یا روی بافت کلوملا (بسته به تکنیک رینوپلاستی) ، دسترسی به ساختار زیرین را برای خود فراهم می کند. پس از ایجاد برش ، پزشک پوست را از روی ساختمان بینی بر میدارد سپس با توجه به مدل انتخاب شده در جلسه مشاوره جراحی بینی ، یعنی طبیعی ، عروسکی یا نیمه فانتزی ، اصلاحات را پیاده سازی می کند. پس از تنظیم کردن سایز بینی ، ایجاد قوس لازم ، برطرف کردن مشکلاتی مثل قوز بینی و کم کردن ضخامت پوست و رفع نقص های عملکردی ، پوست بر روی ساختار جدید قرار گرفته و مرحله دوم به پایان می رسد.

بخیه زدن برش ها و پانسمان : در آخرین مرحله ، محل برش خوردن پوست باید بسته شود که این امر توسط جراح و بوسیله نخ های بخیه جذبی ، صورت می پذیرد. خوشبختانه امروزه بدلیل استفاده از بخیه های جذبی دیگر نیازی نیست نگران کشیدن بخیه ها باشید و درد ناشی از آن را متحمل شوید. پس از بخیه شدن برش ها ، پانسمان و گچ روی بینی قرار می گیرند و حداقل تا سه روز بعد از عمل همچنان بر روی صورت باقی می مانند. بعد از اتمام مرحله سوم ، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل شده و تا به هوش آمدن در آن جا باقی می ماند.

نکات کلیدی در مورد جراحی انواع بینی

بیماران دارای ویژگی های صورت و مشخصه های آناتومیکی و اهداف جراحی متفاوتی هستند. همه این موارد باید با یکدیگر هارمونی لازم را داشته باشند تا نتیجه به سمت یک نقطه مطلوب هدایت شود. جراح با در نظر گرفتن مولفه های خاص نوع بینی ، تکنیک ها و دستاوردهای مناسب را جراحی بینی مورد استفاده قرار می دهد. به طور کلی بینی ها را می توان از نظر نوع به دو گروه تقسیم بندی کرد که در ادامه به تشریح بیشتر فرایند جراحی آنها خواهیم پرداخت.

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی به داشتن پوست ضخیم در نوک بینی، حفره های باز بر روی پوست، پهن بودن سوراخ ها، گوشتالو و بزرگ بودن نوک، ضعیف بودن غضروف و پهن بودن بخش تحتانی بینی شهرت دارند. به انجام رساندن جراحی بینی گوشتی به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد چون شکل دهی و تنظیم اندازه بینی در حین حفظ تناسب این اندام با سایر بخش های صورت بسیار چالش برانگیز است. هدف اصلی در این جراحی، شکل دهی نوک بینی با استفاده از گرافتینگ غضروف میباشد. کوچک کردن سوراخ های بینی نیز هدف مهم دیگر این عملیات جراحی است. بیماران دارای بینی گوشتی به دلیل ویژگی های بینی خود باید از نتیجه جراحی شان انتظارات منطقی داشته باشند.

جراحی بینی استخوانی

یکی از مهم ترین مشخصه های بینی استخوانی نازک بودن پوست و قوی بودن چارچوب غضروفی است. این دو ویژگی کمک می کند تا نتیجه شگفت انگیز صیقل دادن به استخوان های ساختار بینی به خوبی دیده شود. در جراحی بینی استخوانی جراح اندازه بینی را به اندازه استاندارد در می آورد. با توجه به پیچیدگی کمتر جراحی این نوع بینی ، نتیجه بهتری را می توان انتظار داشت. در این عملیات بخش هایی از غضروف و استخوان بینی برداشته می شوند و ابعاد سوراخ های آن تنظیم شده و ناهمواری ها نیز رفع می شود. مهارت و تجربه جراح در خلق تمامی این تغییرات حرف اول را می زند. برای جراحی بینی استخوانی میتوان مدل های مختلف بینی را انتخاب کرد

فیلم جراحی بینی در تهران توسط دکتر صابری

جراحی بینی های پهن

بینی پهن به بینی گوشتی اطلاق می شود که البته از رایج ترین انواع بینی نیز می باشد. این بینی دارای پوست ضخیم و غدد چربی فراوان است و اغلب نوک بینی، شکلی شبیه به کیسه بوکس داشته و پره های آن باز هستند. همه این مشخصه ها را می توان به عنوان نقاط ضعفی در این نوع بینی تلقی کرد که فرایند جراحی بینی پهن را به پروسه ای پیچیده تر تبدیل کرده و به تبع آن انتخاب یک جراح بینی گوشتی خوب، برای اجرای فرایند به شکلی موفقیت آمیز و خلق نتیجه ای رضایت بخش را به یک الزام تبدیل می کند.

جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

جراحی های زیبایی از جمله عمل بینی با هدف بهبود جذابیت های ظاهری چهره یک شخص انجام می شود. به طور کلی واجد شرایط بودن برای قرار گرفتن تحت عمل بینی اختصاصی و سفارشی بر اساس دو معیار استوار است: پروسیجر منتخب و سلامت عمومی فرد.

اگر بیمار از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد برای تمامی جراحی های زیبایی من جمله جراحی زیبایی بینی داوطلب ایده آلی محسوب می شود؛ ولی در صورتی که به بیماری هایی از قبیل مشکلات قلبی یا دیابت یا سایر بیماری های زمینه ای جدی مبتلا باشد داستان به شکل دیگری است. در ادامه، با تمرکز بر روی موارد بیماری های قلبی و دیابت، توضیحاتی را در اختیار بیماران مبتلا به یکی از این دو بیماری که متقاضی جراحی بینی نیز هستند، قرار می دهیم.

رابطه بیماری قلبی و جراحی بینی

عمل بینی به خودی خود خطری را برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی به همراه ندارد ولی با توجه به اینکه این فرایند تحت بیهوشی عمومی انجام می شود می تواند فشارهایی را به قلب وارد کرده و سلامت بیمار را تهدید کند. در این شرایط، پزشک بنا به تشخیص خود، جایگزین دیگری را برای بیهوشی عمومی بر می گزیند. به این ترتیب پزشک با علم ابتلای بیمار به بیماری قلبی، جراحی را در شرایط کنترل شده به انجام می رساند.

عمل بینی برای بیماران دیابتی

وقتی بدن با سطوح کنترل نشده قند خون روبرو است و در این شرایط، فرد تحت جراحی بینی قرار می گیرد، رگ های خونی ریز و ظریف دچار آسیب دیدگی می شوند و به این ترتیب فرایند بهبود با دشواری روبرو شده و احتمال بروز عفونت افزایش پیدا می کند. اگر به بیماری دیابت دچار هستید دوره مراقبت های عمل بینی باید با حساسیت بیشتری دنبال شود. خوشبختانه، به مدد پیشرفت های رخ داده در علم پزشکی، شانس جراحی بینی موفقیت آمیز در شرایط کنترل شده برای بیماران دیابتی نیز بالا رفته است. برای بهره مند شدن از این شانس اقدامات زیر را دنبال کنید:

 •  استرس روحی تعادل هورمون و فرایند التهابی را مختل کرده و باعث اوج گرفتن سطح قند خون می شود. بنابراین بعد از عمل بینی، به طور مرتب تست قند خون بدهید.
 • به طور مستمر با پزشک خود در ارتباط باشید تا روند بهبودی از جراحی بینی هموار، تحت کنترل قرار داشته باشد.
 • در طول دوره ریکاوری، برنامه مصرف انسولین در بیماران دیابتی تغییراتی داده می شود تا روند بهبود با کیفیت بهتری سپری شود.

برای متقاضیان گرامی عمل بینی که به نوعی بیماری خاص مبتلا هستیند ، در این خصوص توضیحات بیشتری در مقاله ای جداگانه ، تحت عنوان جراحی بینی و بیماری های خاص ، ارائه شد که میتوانید به آن مراجعه کنید.

جراحی بینی با لیزر واقعیت دارد ؟

تغییر دادن شکل بینی فقط و فقط از طریق عمل بینی با دستاوردها و تکنیک های مختلف آن قابل انجام می باشد. ممکن است تا به حال با بنرهای تبلیغاتی از قبیل عمل کردن بینی با لیزر روبرو شده باشید و بر اساس آنچه درباره کاربردهای لیزر در حوزه پزشکی شنیده اید، این تبلیغات را در خصوص جراحی بینی با لیزر باور کنید. حقیقت این است که عمل بینی تنها با حرکت دستان هنرمند جراح با تجربه بینی و با تکیه بر دانش به روز او قابل اجرا می باشد. البته نا گفته نماند که برخی جراحان برای ایجاد برش های بینی در طول جراحی، از تکنولوژی لیزر بهره می برند.

تفاوت عمل بینی مردانه و زنانه

زنان متقاضی جراحی بینی در مقایسه با مردان به داشتن بینی کوچک تر، کوتاه تر با برجستگی کمتر علاقمند هستند. پوست بینی در زنان اغلب در مقایسه با مردان نازک تر بوده و این یک متغیر مهم در حین اجرای فرایند محسوب می شود. بیشتر زنان دوست دارند نوک بینی شان رو به بالا بوده و روی پل بینی شان قوس وجود داشته باشد.

مردانی که تحت جراحی بینی قرار می گیرند اغلب یک هدف مشترک را دنبال می کنند، بهبود شکل ظاهری بینی در کنار رفع ناهنجاری های داخلی و در عین حال، حفظ کانتور طبیعی مردانه و خلق یک پروفایل قوی در این اندام. به این ترتیب، دکتر عمل بینی در تهران در طول جلسه مشاوره با انجام یک ارزیابی کامل و در نظر گرفتن ترجیحات و نیازهای هر بیمار، ملاحظات مربوط به جنسیت را مد نظر قرار داده و یک طرح درمان اختصاصی برای هر بیمار را ترسیم کرده و یک دستاورد خلاقانه را برای خلق بهترین نتیجه از جراحی دنبال می کند.

زیباترین مدل های جراحی بینی

بینی امروزه با استایل های مختلفی جراحی می شود و این استایل ها نهایتاً به خلق بینی هایی با اندازه، زاویه بین لب بالا و بینی و قوس های مختلف منجر می گردد.

نچرال رینوپلاستی

در رینوپلاستی با سبک و مدل طبیعی نوک بینی به سمت بالا هدایت نمی شود و بر روی پل بینی قوسی ایجاد نمی گردد. امروزه فرم بینی نچرال و متناسب با دیگر اعضای صورت درماین همه افراد بسیار محبوب شده است. با مراجعه به یک دکتر خوب برای جراحی بینی در تهران می توانید به نتیجه ای فوق العاده از جراحی بینی طبیعی دست پیدا کنید. پس در انتخاب جراح باید دقت بالایی داشته باشید.

عمل بینی عروسکی

در رینوپلاستی به مدل فانتزی تلاش میشود تا اندازه بینی کوچک شده و نوک آن رو به بالا هدایت شود. این مدل در میان بانوان عمومیت بیشتری داشته و سبک خوبی برای بینی های استخوانی میباشد. جراحی بینی فانتزی بر روی صورت های ظریف نتیجه دوست داشتنی و جذابی را خلق میکند. به دلیل فرم ظاهری که از این مدل به دست می آید ، جراحی بینی فانتزی به نام عمل بینی عروسکی هم سناخته میشود

جراحی نیمه فانتزی بینی

سبک نیمه فانتزی مدل دیگری را در بینی خلق میکند که نتیجه آن چیزی بین استایل طبیعی و عروسکی است. در جراحی بینی نیمه فانتزی زاویه بین لب بالا و بینی در مقایسه با مدل طبیعی بازتر و در مقایسه با مدل عروسکی بسته تر است. بعلاوه قوس ایجاد شده بر روی پل بینی به شدت مدل عروسکی نیست. در صورتی که اجرای این سبک به دست یک جراح خوب سپرده شود، نتیجه جراحی رضایت بخش خواهد بود.

جراحی بینی بدون بیهوشی

یک تکنیک در حوزه رینوپلاستی که امروزه به دفعات به گوش میرسد ، عمل کردن بینی بدون بیهوشی است. حقیقت این ماجرا این است که جراح ، به جای آن که فرد را به یک خواب عمیق فرو ببرد ، با اعمال بی حسی بر موضع جراحی ، با حفظ هوشیاری فرد ، پروسه را به انجام می رساند. البته برای اطلاع از اینکه شما می توانید تحت این تکنیک ، بینی تان را جراحی کنید یا خیر ، بایستی با جراح مشورت نمایید.  

عمل بینی با بی حسی

در اتاق ریکاوری جراحی بینی چه می گذرد؟

بیشتر جراحی های بینی تحت بیهوشی عمومی خفیف انجام می شود و بیمار در طول اجرای پروسیجر در حالت خواب کامل قرار دارد تا وقتی که به اتاق ریکاوری انتقال داده می شود. خود جراحی در حدود 1 تا 3 ساعت طول می کشد و در اکثر موارد، جراحی بینی یک پروسه یک روزه بوده و بیمار می تواند بعد از 2 الی 3 ساعت به منزل باز گردد. در مدتی که بیمار در اتاق ریکاوری به سر می برد تمام علائم حیاتی او کنترل می شود و تا اطمینان حاصل گردد که بیمار در زمان ترک این اتاق، در شرایط کاملاً پایدار است. البته، تجربه کردن اندکی سرگیجه و ورم صورت کاملاً طبیعی است. در برخی موارد نیز بیمار حالت تهوع دارد که به دلیل تاثیرات داروهای بیهوشی بوده و بعد از مدت کوتاهی با دنبال کردن توصیه های رژیمی پزشک رفع می شود. شما اتاق ریکاوری را در حالیکه بینی تان گچ گرفته شده به مقصد منزل ترک می کنید. از این لحظه به بعد، دوره ریکاوری در منزل آغاز می شود. سعی کنید تمام توصیه های پزشک و مراقبت های بعد از جراحی بینی مربوط به دوره ریکاوری را با دقت اجرا کنید تا با سپری کردن یک دوره بهبود هموار، دستیابی به نتیجه مورد نظر برایتان محقق شود.

نکات مهم مراقبتی پس از راینوپلاستی

 • بعد از مرخص شدن از مرکز به انجام رسیدن جراحی بینی در تهران به شما توصیه می شود که از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و ورزش کردن حداقل به مدت دو هفته بعد از عمل خودداری کنید تا استخوان های بینی بهبود یافته و در موقعیت پایدار قرار بگیرند. باید از انجام ورزش هایی که امکان وارد آمدن ضربه به بینی در آنها وجود دارد به مدت 6 هفته خودداری کنید.
 • دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید و خوب استراحت کنید.
 • در چند روز اول بعد از جراحی ممکن است حالت تهوع داشته و احساس درد کنید. پزشک داروهایی را برای کنترل درد و حالت تهوع برای شما تجویز می کند.
 • در طول چند روز اول بعد از جراحی بینی ، ترشحاتی از بینی شما تخلیه می شود و احساس می کنید بینی تان گرفته است. این حالت طبیعی بوده و در مدت کوتاهی رفع می شود.
 • چسب زدن بینی پس از عمل را جدی گرفته و ه درستی به انجام برسانید.
 • کبودی و تورم بعد از عمل بینی اجتناب ناپذیر است ولی در طول یک هفته تا ده روز از بین می رود. قرار دادن کمپرس یخ بر روی صورت در طول چند روز اول می تواند در حفظ کبودی و تورم در حداقل سطح ممکن، موثر واقع شود.
 • پزشک دستورالعمل های بیشتر مربوط به مراقبت های بعد از عمل را در اختیار شما قرار خواهد داد.
خندیدن-بعد-از-جراحی-بینی

خندیدن بعد از جراحی بینی

حتماً مثل معروف خنده بر هزار درد دوا است را شنیده اید ولی در فاز بهبود و ریکاوری بعد از عمل بینی باید یک تابلوی بزرگ ورود ممنوع در زمان خندیدن در مقابل خود قرار دهید. جراحی بینی یک فرایند بسیار ظریف و مینیاتوری است که هر گونه فشار هر چند جزئی در طول دوره مراقبت های بعد از جراحی می تواند آن را متحمل فشار کند. خندیدن هر چند ناحیه لب را به خود درگیر می کند ولی به واسطه ارتباط لب و دهان با بینی این حرکات به بینی و اجزای چارچوب تشکیل دهنده آن نیز انتقال می یابد و ممکن است بر روی نتیجه عمل اثر بگذارد. بنابراین، در طول هفته اول بعد از عمل، از خنده یا همان داروی هر درد بی درمان دوری کنید تا زیبایی و نتیجه بینی تان به خطر نیافتد.

چند روز بعد از عمل بینی می توان به پهلو خوابید؟

انتخاب پوزیشن درست برای خوابیدن بعد از عمل بینی نکته مهمی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و جدی گرفتن توصیه های پزشک در این خصوص را می طلبد. به شما توصیه می شود که بعد از عمل در طول چند روز آتی، طاق باز یا رو به بالا بخوابید و ترجیحاً با استفاده از چند بالش در زیر سر، بدن را در تحت زاویه 45 درجه یا حالت لم داده قرار دهید. این پوزیشن کمک می کند تا فشار نیروی جاذبه روی بینی به حداقل برسد و از طرفی از غلت خوردن به طرفین و برخورد بینی با زمین و آسیب دیدن آن جلوگیری به عمل آید.

چند روز بعد از جراحی بینی می توان به پهلو خوابید؟

انتخاب پوزیشن درست برای خوابیدن بعد از عمل بینی نکته مهمی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و جدی گرفتن توصیه های پزشک در این خصوص را می طلبد. به شما توصیه می شود که بعد از عمل بینی در طول چند روز آتی، طاق باز یا رو به بالا بخوابید و ترجیحاً با استفاده از چند بالش در زیر سر، بدن را در تحت زاویه 45 درجه یا حالت لم داده قرار دهید. این پوزیشن کمک می کند تا فشار نیروی جاذبه روی بینی به حداقل برسد و از طرفی از غلت خوردن به طرفین و برخورد بینی با زمین و آسیب دیدن آن جلوگیری به عمل آید.

چند روز بعد از عمل بینی بخیه کشیده می شود؟

در طول پروسه عمل بینی، از هر دو نوع بخیه های جذبی و غیر جذبی برای بستن برش هایی که در حین عمل برای ایجاد تغییرات و دسترسی به بخش های مختلف در چارچوب بینی ایجاد شده است استفاده می شود. بخیه های جذبی همانطور که از نامشان پیداست، به طور خودبخود جذب می شوند و نیازی به کشیده شدن ندارند و اما در خصوص بخیه های غیر جذبی عمل بینی ، لازم است برای کشیدن آنها به پزشک جراحی بینی خود در تهران مراجعه کنیم. بخیه ها و مراقبت از آنها یکی از ریزه کاری های پروسه مراقبت های بعد از عمل می باشند که باید با اجرای دستورالعمل های پزشک به گونه ای عمل کنیم که دچار عفونت نشوند. معمولاً کشیده شدن بخیه ها، در طول 7-10 روز بعد از جراحی انجام می شود.

از چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی چه میدانید؟

بعد از جراحی ، چسب زدن به بینی یک پروسه رایج در میان بیماران رینوپلاستی است. این چسب که در طول دوره ریکاوری استفاده می شود ، کمک می کند تا بینی در موقعیت جدید خود ، پایدارتر شود و ورم آن سریع تر فروکش کرده و شکل ظاهری بینی بهبود پیدا کند. چسب زدن بعد از جراحی بینی باید به روش صحیح انجام شود تا تاثیر مثبتی روی روند بهبود داشته باشد. در برخی بیماران ، توصیه می شود برای کمک به فروکش کردن بهتر ورم ، بیمار در طول شب نیز به بینی خود چسب بزند. میتوانید توضیحات بیشتر را در مقاله مربوطه بخوانید!

آیا عمل بینی آلرژی و حساسیت را درمان می کند؟

خیر، عمل بینی نمی تواند آلرژی و حساسیت را درمان کند. آلرژی یک بیماری خودایمنی است که در اثر واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به عوامل خارجی ایجاد می شود. این عوامل خارجی می توانند گرده گل، موی حیوانات، گرد و غبار، و غیره باشند. عمل بینی تنها می تواند مشکلات ساختاری بینی را که باعث انسداد بینی یا مشکلات تنفسی می شوند، برطرف کند.

در برخی موارد، عمل بینی می تواند علائم آلرژی را کاهش دهد. به عنوان مثال، اگر انحراف تیغه بینی باعث انسداد یک سوراخ بینی شده باشد، عمل بینی می تواند این انسداد را برطرف کند و باعث بهبود جریان هوا در بینی شود. این امر می تواند به کاهش علائم آلرژی مانند آبریزش بینی، گرفتگی بینی، و عطسه کمک کند.

با این حال، در اکثر موارد، عمل بینی نمی تواند علائم آلرژی را به طور کامل از بین ببرد. افراد مبتلا به آلرژی باید همچنان از داروهای ضد حساسیت برای کنترل علائم خود استفاده کنند.

اگر به آلرژی مبتلا هستید و قصد عمل بینی دارید، حتماً قبل از عمل با پزشک خود در مورد این موضوع صحبت کنید. پزشک می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا عمل بینی برای شما مناسب است یا خیر. در اینجا برخی از نکاتی که باید قبل از عمل بینی در نظر بگیرید آورده شده است:

 • اگر به آلرژی مبتلا هستید، حتماً قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • پزشک ممکن است آزمایش هایی را برای تعیین نوع آلرژی شما انجام دهد.
 • پزشک ممکن است داروهای ضد حساسیت را برای شما تجویز کند تا علائم آلرژی شما را قبل و بعد از عمل کنترل کند.
 • بعد از عمل، ممکن است لازم باشد از داروهای ضد حساسیت برای مدتی استفاده کنید.
 • با رعایت این نکات می توانید از بروز عوارض احتمالی عمل بینی جلوگیری کنید.

زمان مناسب برای پرداختن به کارهای خانه بعد از جراحی بینی

حتی اگر بعد از عمل بینی احساس دردی نداشته باشید، بدنتان خسته است همین امر باعث می شود که حس کنید نمی توانید روی پاهایتان بایستید و دوست دارید استراحت کنید. پی طبیعتاً نباید خود را درگیر کارهای منزل کنید و باید به بدنتان استراحت بدهید.

روز اول : روز قبل از جراحی بینی به همراه یک نیروی کمکی کارهای خانه از قبیل پخت و پز و تمیز کاری را انجام دهید تا وقتی بعد از عمل به منزل بازگشتید، کاری برای انجام شدن نداشته باشید. خب به احتمال زیاد وقتی به منزل باز می گردید، درد دارید و صورت تان ورم کرده و کبود است. خیلی مهم است که فشار خون تان را پایین نگه دارید و در طول 12 ساعت اول بعد از عمل، ترجیحاً روی پاهایتان نایستید.

روز دوم : در روز دوم بعد از جراحی بینی بعد از یک خواب شبانه خوب، داروها را طبق دستور پزشک مورد مصرف قرار دهید. اکنون می توانید فعالیت های بسیار سبک از قبیل از جا برخاستن و چند قدم برداشتن با کمک یک همراه را انجام دهید. به هیچ وجه خم نشوید یا کاری انجام ندهید که باعث بالا رفتن فشار خون تان شود.

هفته اول : در طول هفته اول تا جایی که می توانید به صدای بدن تان گوش کنید و حتی اگر احساس می کنید بدن تان قوت گرفته بازهم از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. هنوز بالا رفتن فشار خون خطرناک است و هر کاری که باعث بالا رفتن فشار خون شود می تواند نتیجه جراحی بینی تان را در معرض خطر قرار دهد.

هفته دوم : وقتی گچ بینی تان برداشته شد و بخش عمده از کبودی و ورم از بین رفت، آماده اید تا بخش عمده ای از فعالیت های نرمال روزمره تان را از سر بگیرید. هر چند بخش عمده ای از کارها از قبیل پخت و پز، گرد گیری کردن و ریختن لباس ها در ماشین لباسشویی خطری به همراه ندارد ولی همچنان باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

هفته سوم و چهارم : در این زمان پس از جراحی بینی میتوانید کلیه فعالیت های نرمال مربوط به امور منزل را از سر بگیرید ولی بهتر است حتماً قبل از آن با پزشک مشورت کنید چون برخی کارها هستند که با توجه به فشار زیادی که به بدن وارد می کنند می تواند خطر آفرین باشد. با بینی زیبا و جدیدتان بدون شک زندگی لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد.

عمل بینی حین ارتودنسی

بسیاری از افراد به دنبال ارتقای زیبایی خود هستند و ممکن است به طور همزمان به دنبال ارتودنسی و عمل بینی باشند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا انجام این دو عمل به طور همزمان امکان‌پذیر است؟ در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

تاثیر ارتودنسی بر بینی:

ارتودنسی با جابجا کردن دندان‌ها و اصلاح فک، می‌تواند بر موقعیت لب‌ها و زاویه بینی تاثیر بگذارد. به همین دلیل، بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند که عمل بینی پس از اتمام ارتودنسی انجام شود تا نتیجه نهایی عمل بینی با تناسبات صورت و لب‌ها همخوانی داشته باشد.

انجام همزمان ارتودنسی و عمل بینی:

در حالی که انجام همزمان ارتودنسی و عمل بینی در برخی موارد امکان‌پذیر است، اما به ندرت توسط متخصصان توصیه می‌شود. دلایل عدم توصیه به انجام همزمان ارتودنسی و عمل بینی:

 • عدم تناسب نهایی: همانطور که گفته شد ارتودنسی می‌تواند بر موقعیت لب‌ها و زاویه بینی تاثیر باشد. در صورتی که عمل بینی قبل از اتمام ارتودنسی انجام شود، ممکن است نتیجه نهایی عمل با تناسبات صورت و لب‌ها همخوانی نداشته باشد.
 • دشواری در جراحی: وجود براکت‌ها و سیم‌ها در حین عمل بینی می‌تواند کار جراح را دشوارتر کند.
 • احتمال بروز مشکل: احتمال بروز مشکلاتی مانند عفونت، خونریزی و درد در حین انجام همزمان دو عمل وجود دارد.

چرا بعد از جراحی بینی جوش میزنیم ؟

در هفته اول پس از رینوپلاستی ، برای حفظ و ثبات ساختار جدید بینی ، اسپلینت ، چسب و بانداژ بر روی آن قرار می گیرد. قرارگیری چسب و اسپلینت هر چند در حفاظت از بینی جدید نقش مثبتی را ایفا می کنند اما در عین حال منجر به مسدود شدن منافذ بینی شده و تمیز کردن چربی های تجمع یافته در این ناحیه را مشکل می کند. وجود چربی بر روی پوست می تواند جوش زدن و بروز آکنه را تحریک کند. از این بابت است که پوست بینی پس از جراحی چرب شده و بر روی آن قسمت ممکن است شاهد پیدایش جوش باشیم.

علاوه بر آن ، برخی از افراد پوست حساسی دارند و ممکن است نسبت به پانسمان قرار گرفته بر روی بینی واکنش آلرژیک نشان دهند. در پی این واکنش ممکن است جوش های ریز بر روی بینی و نواحی اطراف آن پدیدار شوند.

هزینه جراحی کردن بینی در تهران در سال 1402

با توجه به اینکه عمل بینی یک فرایند زیبایی محسوب می شود هزینه جراحی بینی در تهران ثابت نبوده و تحت تاثیر فاکتورهای متعدد، متغیر می باشد. زمانی که موفق به برداشتن یک گام صحیح در انتخاب بهترین جراح بینی می شوید، منابع مالی و زمانی که در این مسیر صرف کرده اید یک سرمایه گذاری پربازده برای شما تلقی خواهد شد.

هزینه جراحی زیبایی بینی سوالی است که تقریباً از سوی تمام متقاضیان پرسیده می شود. قطعاً شعار کیفیت ارزان نیست را شنیده اید. با تکیه بر این پیام، منطقی است درک کنیم که ادعاهایی از قبیل جراحی بینی رایگان یا عمل بینی ارزان، تنها بنرهای تبلیغاتی برای به دام انداختن افراد با هدف سودجویی هستند. جراح در طول جلسه مشاوره، اطلاعات معتبری را در خصوص هزینه عمل کردن بینی در اختیار بیمار قرار خواهد داد.

ممکن است خبرهایی مبنی بر جراحی بینی با 4 میلیون تومان در تهران و امثالهم شنیده باشید ؛ قطعا در این شرایط شما به دنبال آن هستید که بدانید انجام عمل بینی با چنین قیمت ارزانی حقیقت دارد یا خیر. شایان ذکر است که چنین اطلاعیه هایی تنها جنبه تبلیغاتی دارد و نباید فریب این مسائل را بخورید.

در پی اطلاع از هزینه جراحی بینی در سال 1402 ، بهترین کار مراجعه به پزشک منتخب است تا پس از انجام ارزیابی های لازم ، قیمت رینوپلاستی را به شما اعلام دارد.

عمل کردن بینی عارضه دارد ؟

برای بسیاری از زنان و مردان ، عمل بینی رویایی است که مدت ها انتظار آن را کشیده اند. بنابراین هیجان زده بودن در روزها و هفته های منتهی به روز جراحی، کاملاً طبیعی است. اما این داوطلبین باید بدانند که رینوپلاستی فرایندی است که نمایان شدن نتیجه آن به زمان نیاز داشته و بعلاوه مستلزم سپری شدن دوره ریکاوری می باشد. جراح بینی در تشریح فرایند جراحی بینی در تهران طی جلسه مشاوره، دوره ریکاوری را یک دوره بسیار مهم برای دستیابی به نتیجه چشم نواز معرفی کرده و آموزش های لازم را جهت مدیریت عوارض جانبی اجتناب ناپذیر در این دوره در اختیار بیماران خود قرار می دهد. برخی از این عوارض جانبی و موقتی شامل موارد زیر می باشد:

 1. درد: درد بعد از جراحی بینی تنها چند روز طول می کشد و با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است. البته کنترل و کاهش درد جراحی بینی به طرق دیگری نیز به انجام می رسند.
 2. تورم و کبودی: به دلیل دستکاری بافت های ظریف، غضروف و استخوان ها در طول جراحی، تورم و کبودی عوارض جانبی کاملاً نرمال بعد از فرایند محسوب می شوند. با اجرای دقیق دستورالعمل های پزشک، تورم و کبودی در طول هفته اول یا دوم فروکش خواهند کرد.
 3. خونریزی: بعد از جراحی، رگ های خونی تلاش می کنند تا بافت آسیب دیده را بهبود بخشند. به این ترتیب، خون به سمت بافت آسیب دیده هدایت می شود. به این ترتیب ممکن است بیمار خونریزی مختصری را تجربه کند. این خونریزی موقتی بوده و به سرعت فروکش می کند.
 4. عفونت: عفونت یک عارضه جانبی بسیار نادر است. با رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بهداشتی توصیه شده توسط پزشک، احتمال بروز این عارضه جانبی به صفر خواهد رسید.

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال

جراحی بینی در تهران

عمل بینی دارای ماهیت تهاجمی است و اگر بگوییم فرایندی است که بدون عارضه قابل اجراست، قطعاً اغراق کرده ایم. اما بهتر است دسته بندی درستی از عوارض بعد از جراحی بینی داشته باشیم. این عوارض به دو دسته عوارض اولیه و عوارض ثانویه تقسیم می شود. نوع اولیه که پیش تر به توضیح آن پرداخته ایم ،  از قبیل کبودی، ورم و درد، بخش اجتناب ناپذیر فرایند بوده و به دلیل تهاجمی بودن ماهیت عمل، وقوع آنها حتمی خواهد بود. همانطور که گفته شد این عوارض زودگذر هستند و بعد از مدت کوتاهی با اجرای توصیه های پزشک رفع می شوند.

اما دسته دوم عوارض جراحی بینی ، مواردی هستند که باید آن را به دو مورد بی کیفیت بودن کار جراح در اجرای فرایند یا سهل انگاری در فاز مراقبت های بعد از عمل نسبت دهیم. خوشبختانه، اگر در فاز انتخاب بهترین جراح بینی دقت عمل کافی داشته باشید و پروسه مراقبت های بعد از عمل را با وسواس اجرا کنید، عوارضی از قبیل هماتوم، خونریزی، عفونت، نامتقارن بودن بینی و حتی عوارضی که ممکن است چند سال بعد از عمل، در کمین بینی تان نشسته باشد، نتیجه زیبای بینی تان را تهدید نخواهد کرد و حتی بعد از گذر چندین سال همچنان صاحب یک بینی زیبا و دوست داشتنی خواهید بود.

سوالات پرتکرار جراحی بینی

مشخصا بلافاصله با اتمام عمل بینی و برداشتن گچ ، شما شاهد نتیجه پایانی نخواهید بود. بینی عمل شده برای اینکه فرم جدید خود را بدست آورد به زمان احتیاج دارد. طی این بازه زمانی ، کبودی و ورم برطرف شده و بافت ها کم کم با ساختار جدید سازگار می شوند. این پروسه حدود یکسال به طول می انجامد. همچنین پیدایش نتیجه عمل بینی برای بینی های گوشتی در قیاس با بینی های استخوانی ممکن است کمی طولانی تر باشد.

مدت زمان پروسه جراحی بینی برای همه افراد یکسان نیست ؛ زیرا میزان مشکلات و اصلاحات لازم برای هر فرد متفاوت می باشد. همچنین تکنیک جراحی نیز در این امر دخیل است. در شرایط معمول و به طور میانگین انجام این پروسه بین یک الی سه ساعت تخمین زده می شود.

به لطف تکنیک های جدید جراحی بینی و تجربه جراح در اعمال برش ها ، نیازی نیست نگران بر جای ماندن اسکار باشید. جراح برش ها را در محل و به گونه ای ایجاد می کند که پس از عمل و رسیدن به بهبودی ، اثری از آن ها بر جای نماند. همچنین در دوره نقاهت استفاده از پمادهایی را برای جلوگیری از وقوع این امر تجویز می کند.

جراحی کردن بینی در 45 سالگی ، امری شدنی است. گفته میشود امکان انجام جراحی بینی برای افراد تا سن 60 سالگی هم وجود دارد. منتها سطح سلامت این افراد برای تصمیم در خصوص انجام یا عدم انجام رینوپلاستی بسیار تاثیر گذار است.

تغذیه بعد از جراحی بینی محدودیت خاص و دشواری ندارد. تنها فرد برای مدت کوتاهی بهتر است از غذاهای نرم و آبکی استفاده کند. زیرا جویدن غذا ممکن است موجب درد شود. همچنین برای کنترل و جلوگیری ازدیاد ورم بینی ، برای مدتی از خورن غذاهای نمکی و تند و پر ادویه فاصله بگیرید.


دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین

سلام خسته نباشید. آقای دکتر اگر بیماری قلبی داشته باشیم ، عمل بینی واسمون خطرناک میشه ؟

modir

با سلام درصورت وجود بیماری باید به پرشک مربوطه نامه اوکی‌ عمل نوشت و در صورت موافقت ایشان عمل بینی انجام خواهد

ثریا

سلام. آقای دکتر اگر برای جراحی بینی بخوام بیام تهران ، تا چند روز بعد از عمل لازم هست که تهران بمونم؟

modir

سلام بهتره یک هفته اما خیلی از مراجعین فردای بعد جراحی برمیگردن شهرشون