جراحی بینی ترمیمی به همراه تصاویر قبل و بعد

اگر جراحی بینی ترمیمی ذهن شما را مشغول کرده یا نسبت به انجام پروسه مردد هستید ، حتما حتما با خواندن این مقاله اطلاعات خود را در این خصوص کامل کنید. متاسفانه گاهی به دلیل کوتاهی در انتخاب یک جراح بینی خوب برای اجرای جراحی بینی ، شرایط بر وفق مراد پیش نمی رود و شما از شکل ظاهری بینی تان راضی نبوده و از مشکلات تنفسی بر جای مانده از عمل اولیه رنج می برید. جراحی ترمیمی بینی یک جراحی ثانویه محسوب می شود که بر روی ترمیم مشکلات بر جای مانده از عمل اولیه تمرکز می کند. این فرایند جراحی می تواند به واسطه اجرا به دست یک جراح بینی ترمیمی خوب ، نتایج رضایت بخشی را در رفع مشکلات زیبایی و عملکردی بر جای مانده در بینی خلق نماید. در این مقاله توضیحات جامع و کاملی در خصوص این فرایند جراحی در اختیار داوطلبین قرار می گیرد تا با نگاهی علمی و اطلاعاتی جامع بتوانید این بار شاهد یک نتیجه موفقیت آمیز بوده و یک اتفاق دوست داشتنی و به یاد ماندنی را تجربه کنند.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر مهدی صابری

چگونه می توان از نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی جلوگیری به عمل آورد؟

دستیابی به نتایج ایده آل از اولین عمل جراحی بینی اغلب با دقت عمل به خرج دادن در انتخاب یک جراح با تجربه، متخصص، ماهر و دارای پشتوانه دانشی به روز و مدرن رابطه مستقیمی دارد. یک جراح خوب با لحاظ نمودن چندین اقدام احتمال نیاز به عمل سرپایی ترمیم بینی را به صفر می رساند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • انجام یک گفتگو و بحث شفاف در طول جلسه مشاوره: دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی ترمیمی در تهران با شکل گیری یک رابطه همکاری مبتنی بر اعتماد بین بیمار و جراح آغاز می شود. شما باید به راحتی اهداف، انتظارات و حتی دغدغه های خود را با جراح به اشتراک بگذارید.
 • پیش بینی نتایج با استفاده تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی
 • مراقبت خوب از زخم ها در طول روند بهبود: پزشک تکنیک هایی را برای بهبود کیفیت فرایند ریکاوری و به حداقل رسیدن آسیب دیدگی و بر جای ماندن جای زخم اجرا می کند.

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

گاهی عیوب بر جای مانده از عمل بینی اولیه ایرادات بسیار جزئی از قبیل فرورفتگی یا ناهمواری در سطح بینی است. امروزه روش هایی از قبیل تزریق فیلر برای صاف نمودن این ناهمواری ها در اختیار می باشد که البته لازم به ذکر است که نتیجه آنها موقتی بوده و بعد از مدتی این ایرادات دوباره نمایان می شود. جراحی بینی ترمیمی روشی برای رفع دائمی عیوب بر جای مانده از عمل بینی اولیه است.

جراحی بینی ترمیمی برای چه افرادی مناسب است؟

انجام عمل بینی ریویژن فرایندی است که برای افرادی توصیه می شود که شکل بینی و عملکرد آن بعد از جراحی بینی اولیه بدتر شده و نتیجه درمان برای آنها رضایت بخش نمی باشد. در صورتی که بعد از عمل بینی اولیه خود یکی از مشکلات زیر را تجربه کرده اید، داوطلب ایده آل عمل بینی ثانویه محسوب می شوید:

مشکلات تنفسی : در برخی موارد بیمار احساس می کند که مسیر بینی مسدود شده است. اسکار و کاهش مخاط بعد از جراحی می تواند باعث کاهش حس سرد و گرم شدن هوا در بینی شود. همین امر احساس گرفتگی در مجرای بینی موجب می شود ولی در واقع انسدادی در آن رخ نداده و به دلیل بی کیفیت اجرا شدن فرایند جراحی، این عارضه جانبی در آن رخ داده است.

بدشکل شدن بینی: شکل ظاهری کج در بینی، مشخص بودن سوراخ های بینی و پینچ دار بودن بینی، عدم تقارن در بینی، جابجا شدن گرافت های غضروفی بینی و ایجاد کیست های مخاطی عوامل دیگری هستند که افراد دچار شده به این موارد را در گروه داوطلبین نیازمند به جراحی بینی ترمیمی قرار می دهد.

آیا عمل بینی ترمیمی دشوار است؟

جراحی بینی ترمیمی در تهران معمولاً به دلایل زیر پر چالش تر از عمل بینی اولیه است:

 • بیمار از شکل بر جای مانده بعد از جراحی بینی اولیه ناراضی بوده و قرار است این بدشکلی با عمل بینی ثانویه درمان شود.
 • اسکار بر جای مانده از جراحی اولیه باید در فرایند ثانویه رفع شود.
 • غضروف و بافت از دست رفته باید در فرایند ریویژن تقویت شود.

یکی از دستاوردهای دکتر ترمیم بینی با تجربه این است که به بررسی دقیق پروسیجرهای استفاده شده در عمل بینی قبلی و عوارض بر جای مانده از آن پرداخته و به واسطه اطلاعات کسب شده در این خصوص می تواند طرح درمان کامل و جامع تری را برای دستیابی به نتیجه ای موفقیت آمیز تر ترسیم کرده و لبخند رضایت را به لب های بیمار هدیه کند.

بهترین زمان برای جراحی بینی ترمیمی

اگر از نتایج جراحی بینی اولیه تان ناراضی هستید شاید این حس نارضایتی چنان آزار دهنده باشد که بخواهید هر چه سریع تر با قرار گرفتن تحت جراحی بین ترمیمی از شر این نارضایتی خلاص شوید. ولی باید به خاطر داشته باشید که بعد از جراحی، بینی بسیار حساس و آسیب پذیر است و شما باید تا بهبود کامل بینی دست نگه دارید تا بتوانید مجدداً تحت جراحی قرار بگیرید. جراح بینی ترمیمی به شما توصیه می کند که قبل از عمل بینی ثانویه حداقل یک سال منتظر بمانید. در این مدت ریکاوری کامل برای بینی شما حاصل خواهد شد. همچنین در طول 12 ماه بعد از عمل، بینی به بهبود تدریجی خود ادامه می دهد. تا آن موقع بخشی از مشکلاتی که در بینی تان آزار دهنده بوده رفع خواهد شد و شاید شکل بینی برایتان رضایت بخش شود.

بهترین جراح ترمیم بینی

مساله زیبا دوستی ، امری غریزی است و زمانی که نتیجه عمل بینی اولیه مان نا امید کننده می شود، طبیعی است به دنبال چاره ای برای رفع این نا امیدی باشیم. زیبایی به انسان حس ارزشمند بودن میدهد و بهترین جراحان زیبایی، خالق این ارزش هستند. جراحی برای ترمیم بینی عمل شده، یک چالش بسیار بزرگ است و یافتن متخصص عمل ترمیمی بینی، خصوصاً در کلان شهرهایی از جمله تهران ، از آن پر چالش تر.

اما زمانی که به یک نتیجه ایده آل فکر می کنیم، می بینیم وقت گذاشتن برای یافتن بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی که بتواند نگرانی مان را در خصوص آثار آزار دهنده جراحی بینی اولیه درمان کرده و نتیجه ای چشمگیر را برایمان خلق کند، واقعاً ارزشش را دارد.

جراحی بینی ترمیمی بیش از هر روند عمل بینی دیگری به دقت عمل به خرج دادن در انتخاب یک جراح بینی با تجربه با بیشترین سطح دانش و مهارت در به کار گیری به روز ترین تکنیک های پیشرفته بازسازی و ترمیم بینی نیاز دارد.

بهترین جراح بینی ، ارزیابی مشکلات تجربه شده توسط بیمار را جهت کمک به ترسیم یک طرح درمان جراحی کامل با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و خلق یک نتیجه متعادل و جذاب مورد انتظار بیمار ، الزامی دانسته و به داوطلبین این فرایند جراحی موکداً توصیه می کند که با تمام توان تحقیقات جامعی را در انتخاب یک جراح خوب انجام دهند تا بتوانند تجربه یک اتفاق هیجان انگیز، دوست داشتنی و به یادماندنی یعنی برخورداری از یک بینی جذاب و زیبا را برای خود خلق نمایند.

ویدیو قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی

 • مراجعه کننده عزیز ما قبلا جراحی بینی انجام داده بودند که براشون جراحی ترمیمی انجام دادیم
 • پهنای بینی کاملا جمع نشده که براشون این مشکل رو رفع کردیم 
 • خط کانتور بینی کامل نیست که اصلاح شد
 • در نمای روبرو پره های بینی به سمت بالا بود که این مشکل هم براشون رفع شد 

میتوانید نتیجه بعد از جراحی رو داخل ویدیو ملاحظه کنید که بینی بسیار زیبا براشون جراحی شد.

جراحی ترمیمی بینی با غضروف گوش

گرافتینگ غضروف گوش یک تکنیک رایج در رینوپلاستی ترمیمی است که با هدف پشتیبانی از ساختار و کمک به دستیابی به تغییرات مطلوب در شکل بینی انجام می شود. در طول این پروسیجر ، غضروف از گوش برداشت می شود و برای پروتز و تقویت چارچوب بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

غضروف برداشت شده ، در پل ، نوک یا نواحی خاصی از بینی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک در درمان مشکلاتی از قبیل نامتقارن بودن بینی ، اصلاح نوک بینی یا تقویت پل بینی در شرایطی که در جراحی قبلی ، مقدار زیادی غضروف از این نواحی برداشت شده است ، کاربرد فوق العاده ای دارد.

گرافتینگ غضروف گوش در جراحی بینی ترمیمی را می توان بعنوان یک ابزار ارزشمند برای دستیابی به زیبایی و عملکرد مطلوب در بینی تلقی کرد. البته ، تکنیک های ویژه و دامنه گرافتینگ به نیازهای خاص هر بیمار و دستاورد جراح وابسته است.

عمل ترمیمی بینی با لیزر

جراحی بینی ترمیمی معمولاً شامل مداخلات جراحی برای ایجاد تغییر در ساختار و شکل ظاهری بینی می باشد. تکنولوژی لیزر در رینوپلاستی ، معمولاً برای اهداف دیگری از قبیل کاهش ورم ، درمان اسکار و رفع ایرادات بسیار جزئی بعد از عمل کاربرد دارد. هر چند لیزر بعنوان یک تکنولوژی پیشرفته و فناوری شناخته شده است که نقش پر رنگ و مثبت آن را نمی توان در بسیاری از حوزه ها از جمله پزشکی انکار کرد ولی در حوزه جراحی بینی ، این فناوری را نمی توان به جای مداخلات جراحی اجرا شده به دست جراح جهت رفع ایرادات موجود در بینی مورد استفاده قرار داد.

ترمیم بینی عمل شده با بی حسی یا بیهوشی

دامنه وسیع بودن ایرادات بعد از عمل اولیه و نیز موقعیت و شرایط سلامت عمومی بیمار از عوامل تاثیر گذار در تعیین نوع بیهوشی، او نوع بی حسی یا عمومی در جراحی بینی ترمیمی است. پزشک در طول جلسه مشاوره با انجام معاینات لازم در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

ورم نوک بینی بعد از عمل ترمیمی

یکی از بخش هایی در بینی که ورم دیرتر از بقیه جاها در آن فروکش می کند، نوک بینی است. زمانی که تحت عمل قرار می گیرید کاملاً قابل درک است که روی بینی تان حساس شوید و مدام در حال چک کردن آن باشید. بلافاصله بعد از عمل راهکارهایی به شما اموزش داده می شود که می تواند در کاهش سریع تر ورم و بهبودی در یک مسیر هموار کمک کند. گاهی هم برای فروکش کردن ورم، پزشک صلاح می داند که تزریق کورتون را انجام دهد. حتماً پزشک به شما گفته است که باید یک سال صبر کنید تا ورم بینی تان به طور کامل بخوابد و نتیجه نهایی مشخص شود. در طول این دوره یکساله شاید ایرادات جزئی در بینی تان پیدا شود که بعد از پایان دوره یک ساله خود بخود از بین برود. نوک بینی معمولاً آخرین جایی است که ورم در آن فروکش می کند. پس اگر می خواهید نتیجه بینی تان را قضاوت کنید این کار را به یک سال بعد از عمل موکول کنید. اگر بعد از یک سال نوک بینی تان واقعاً زننده بود، برای انجام عمل بینی ترمیمی به پزشک مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران

تعیین هزینه عمل بینی ثانویه قبل از شرکت در جلسه مشاوره امکان پذیر نیست. در طول جلسه مشاوره جراح شما یک آزمایش کامل بر روی بینی را انجام داده و دامنه کار مورد نیاز برروی بینی را تعیین می کند. بر این اساس او می تواند قیمت جراحی را برآورد کرده و اطلاعات مربوطه را در اختیار شما قرار دهد.

خطرات عمل بینی ترمیمی

تجربه عوارض جانبی و انتخاب جراح بینی دو مولفه دارای ارتباط مستقیم با یکدیگر می باشند. نتایج خلق شده توسط جراحان مختلف با یکدیگر متفاوتند به همین دلیل دقت در انتخاب یک پزشک جراح متخصص در به کار گیری تکنیک های پیشرفته و مناسب بسیار حائز اهمیت است. هر چند دقت در انتخاب یک پزشک خوب می تواند احتمال بروز عوارض جانبی جراحی بینی ترمیمی را به حداقل برساند ولی برخی عوارض بخش اجتناب ناپذیر هر فرایند جراحی به دلیل تهاجمی بودن ماهیت آن محسوب می شوند. برخی از رایج ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • خونریزی : با توجه به اینکه رگ های خونی در طول جراحی آسیب می بینند بیمار بخشی از خون خود را در طول جراحی از دست می دهد و پس از آن در طول چند روز اول بعد از عمل، اندکی خونریزی اتفاق خواهد افتاد. در طول 12 تا 36 ساعت اول بعد از جراحی بینی پانسمان می شود. در مدت دوره ریکاوری برای جلوگیری از شدت گرفتن خونریزی باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید.
 • واکنش نشان دادن به مواد بیهوشی: با توجه به اینکه جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود در موارد بسیار نادر ممکن است بدن بیمار واکنش هایی را به مواد بیهوشی نشان دهد.
 • عفونت : این یک عارضه جانبی بسیار نادر محسوب می شود که در صورت اجرای نکات و مراقبت های بهداشتی ارئه شده از سوی بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی در تهران ، احتمال بروز آن صفر خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از عمل ترمیمی بینی

بعد از عمل ترمیم بینی ، مراقبت های بعد از عمل ، پروسه الزامی برای دستیابی به نتیجه مطلوب محسوب می شود. لطفاً دقت داشته باشید دستورالعمل های توصیه شده در این فاز ، بر حسب صلاحدید هر جراح ، متناسب با نیازهای هر بیمار ، متفاوت است ولی توصیه های کلی ، اغلب شامل موارد زیر می باشد:

 • در دوره ریکاوری ، خوب استراحت کنید و در طول چند روز اول بعد از عمل ، از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین اجتناب کرده و در زمان استراحت ، با قرار دادن چند بالش در زیر سر ، در حالت لمیده بخوابید. این کار به کاهش ورم کمک می کند.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور ، مورد مصرف قرار دهید.
 • از بینی تان مراقبت کنید و سطوح خارجی آن را طبق توصیه پزشک با محلول سالین تمیز کنید. در موقع شستشو دادن سوراخ های بینی نیز مراقب باشید فشار زیادی به بینی وارد نشود.
 • حتماً در نواحی جراحی شده و نواحی اطراف آن ، از کمپرس یخ پیچیده شده در یک پارچه تمیز استفاده کنید تا ورم ، با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا حد امکان خودداری کنید. نور خورشید باعث تغییر رنگ اسکار می شود.

انجام دقیق و مو به موی مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی ، کمک می کند تا بینی بتواند یک فرایند بهبود موفقیت آمیز و بدون عارضه را سپری کند. اهمیت رعایت نکات این فاز ، هموار نمودن مسیر ، برای دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش می باشد.

سوالات پر تکرار جراحی بینی ترمیمی

1 – چه مدت بعد از جراحی رینوپلاستی ثانویه می توان تنفس نرمال از راه بینی داشت؟

معمولاً یک تا سه هفته بعد از عمل می توانید یک تنفس نرمال را تجربه کنید. البته گرفتگی بینی تا چند ماه ادامه خواهد داشت ولی دنبال کردن دستورالعمل های جراح در خصوص استفاده از اسپری بینی می تواند در رفع انسداد بینی کمک کند.

2 – نتاج نهایی عمل بینی ترمیمی چه زمان قابل مشاهده است؟

با فروکش کردن تورم بینی در طول چند ماه اول بعد از جراحی بینی ترمیمی ، بینی مسیر صعودی بهبود را طی می کند و شکل بینی زیبا و زیباتر می شود. البته برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی، تقریباً یک سال زمان لازم است.

3 – آیا عمل بینی ترمیمی دردناک است؟

پزشک داروهای مسکن را برای کنترل درد در دوره ریکاوری تجویز می کند. عمل بینی کلاً بعنوان یک فرایند بدون درد شناخته می شود و در صورت احساس درد می توان با داروهای تجویز شده، آن را مهار نمود.

4 – عمل بینی ترمیمی چقدر طول می کشد؟

جراحی بینی ترمیمی اغلب به 2 الی 3 ساعت زمان برای تکمیل شدن نیاز دارد. در موارد بسیار پیچیده گاهی جراحی مدت بیشتری طول می کشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها