جراحی بینی گوشتی در تهران + نتیجه ماندگار | دکتر مهدی صابری

تا حالا به انجام جراحی بینی گوشتی فکر کردید؟ اگر متقاضی هستید این مطلب را از دست ندهید. یک بینی خوش فرم با سوراخ های بینی متقارن باعث زیبا و جذاب تر شدن صورت می شود. بنابراین افراد بسیاری با هدف دستیابی به یک بینی متقارن تحت جراحی بینی با مدل های مختلف قرار می گیرند تا بینی آنها با سایر بخش های صورت هارمونی پیدا کرده و به زیبایی چهره افزوده شود. در این مقاله ، مطالب قرار گرفته از زبان دکتر مهدی صابری ، پاسخگوی تمامی سوالات افرادی خواهد بود که بینی آنها گوشتی بوده و قصد دارند تحت جراحی بینی گوشتی در تهران قرار بگیرند.

جراحی بینی گوشتی - دکتر مهدی صابری

آناتومی بینی گوشتی

بینی گوشتی یا پهن به بینی اطلاق می شود که پوست چرب و ضخیمی داشته، غضروف آن ضعیف بوده و پل بینی در آن کوتاه و سوراخ های بینی پهن هستند. بینی های گوشتی در واقع رایج ترین شکل بینی در سراسر دنیا می باشند و برخی آنها را با نام بینی آفریقایی می شناسند. جراح در جراحی بینی گوشتی در تهران ، تلاش می کند تا با شکل دادن به نوک بینی و باریک تر کردن سوراخ های بینی، اصلاح انحرافات در سپتوم، تغییر زاویه بینی، صاف کردن بینی، کوتاه یا بلند کردن پل بینی و رفع مشکلات فانکشنال این اندام نتیجه ای چشم نواز در این آن خلق نماید.

عمل بینی گوشتی با چه تکنیک هایی انجام می شود؟

بر حسب هدف و انتظارات بیمار از جراحی بینی گوشتی ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران از یک یا چند تکنیک برای شکل دادن به بینی گوشتی استفاده می کند.

اوستئوتومی  : این فرایند رینوپلاستی معمولاً برای درمان بینی های شکسته و صاف کردن انحراف بینی استفاده می شود. البته در جراحی بینی گوشتی ، استخوان و غضروف اضافی از بالای بینی برداشته می شود تا پل بینی کوچک تر شود. در این فرایند جراحی، معمولاً استخوان فوقانی بینی شکسته می شود و برای باریک تر شدن پل بینی مجدداً شکل داده می شود.

تیپ پلاستی : تیپ پلاستی فرایندی است که در آن نوک پهن و گوشتالوی بینی که شبیه به کیسه بوکس است شکل داده می شود. به دلیل فاکتورهای ژنتیکی برخی افراد از این بدشکلی در نوک بینی خود رنج می برند. جراح با استفاده از تکنیک تیپ پلاستی اقدام به کوچک کردن نوک و سوراخ های بینی و شکل دهی به آنها می نماید.

آیا جراحی بینی گوشتی سخت تر از عمل بینی استخوانی است؟

بسیاری از بیماران متقاضی جراحی بینی سوال فوق را از جراح بینی خود می پرسند. در پاسخ به این سوال اغلب گفته می شود که عمل بینی گوشتی به دلیل ضخیم تر بودن پوست و ضعیف تر بودن بافت غضروفی در مقایسه با بینی استخوانی چالش برانگیز است. همین امر اهمیت انتخاب یک دکتر خوب عمل زیبایی بینی گوشتی را برجسته تر می نماید. یک جراح ماهر با استفاده از تکنیک مناسب جراحی بینی گوشتی به تقویت مولفه های بینی در زیر پوست می پردازد. وی با استفاده از نگاه هنری خود تغییراتی را نوک بینی و چارچوب این اندام ایجاد می کند که ماحصل آن خلق یک بینی زیبا و به واقع یک اثر هنری تحسین برانگیز با نتیجه ای ماندگار می باشد.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل به شکل اولیه خود باز می گردد؟

خیر. نتیجه عمل بینی گوشتی در تهران دائمی است. در طول چند ماه اول بعد از عمل، بینی شما هنوز اندکی پهن و گرد به نظر می رسد ولی با گذر زمان ورم بینی فروکش می کند و صاحب یک بینی زیبا خواهید شد.

بهترین جراح بینی گوشتی

شاید تعجب کنید اگر در زمان جستجو درباره جراحی بینی گوشتی به دفعات بسیار زیاد با توصیه بسیاری از جراحان معروف و به نام بینی در خصوص اهمیت تحقیق در یافتن بهترین جراح بینی گوشتی روبرو شوید و این سوال برایتان پیش آید که مگر انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی گوشتی تا چه اندازه اهمیت دارد که تا این اندازه روی آن تاکید شده است؟ انتخاب یک جراح بینی خوب، ماهر و با تجربه یک فاکتور کلیدی برای موفقیت در نتیجه عمل بینی گوشتی است و به متقاضیان این فرایند تاکید می گردد که با وقت گذاشتن و انجام یک تحقیق کامل، پزشکی را انتخاب کنند که به پشتوانه هنر، خلاقیت و دانش به روز خود نتیجه ای چشم نواز و تحسین برانگیز را خلق نماید.

فیلم قبل و بعد از عمل بینی گوشتی

توضیحات کیس جراحی بینی گوشتی تحت نظر دکتر صابری :

 •  مراجعه کننده با بینی گوشتی به ما مراجعه کردند.
 •  افتادگی نوک بینی داشتند که این مشکل رفع شد.
 •  سوراخ های بینی قرینه شد و بینی طبیعی براشون جراحی شد.

در این ویدیو شاهد نتیجه فوق العاده از عمل کردن بینی گوشتی خواهید بود که با نتیجه ای کاملا طبیعی به انجام رسیده است.

یکی از نکات مهم که شما را در کسب بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی گوشتی به موفقیت می رساند ، انتخاب بهترین مدل برای بینی گوشتی است. در صورت مشاوره با یک جراح خوب ، ایشان بهترین راهنمایی های را به شما ارائه می دهد.

بهترین سن جراحی بینی گوشتی

هر چند جراحی رینوپلاستی در میان بیماران با رده های سنی مختلف رایج است ولی اگر صاحب یک بینی گوشتی هستید و قصد دارید تحت جراحی زیبایی بینی گوشتی در تهران توسط یک جراح خوب قرار بگیرید، شاید این سوال برایتان پیش آید که بهترین سن برای انجام عمل بینی گوشتی چه سنی است؟ کم ترین سن واجد شرایط حداقل 15 سال در دختران و 16 سال در پسران می باشد. در کنار سن، برخورداری از سلامت عمومی و روانی نیز حائز اهمیت است. بینی معمولاً در این سن به بلوغ رسیده و مولفه های آن به طور کامل رشد می کنند.

اگر می خواهید برای بهبود شکل و کیفیت عملکرد بینی خود با قرار گرفتن تحت جراحی بینی گوشتی اقدام کنید، باید بدانید که تکامل رشد بینی و برخورداری فرد از سلامت عمومی و سلامت روان مولفه های الزامی محسوب می شوند. اگر داوطلبی هستید که در حال سپری کردن دهه های بالای زندگی تان می باشید و از بیماری هایی از قبیل بیماری قلبی، مشکلات خونی یا دیابت رنج می برید خبر خوش برای شما این است که می توان با استفاده از تکنیک های مدرن عمل زیبایی بینی گوشتی، این بیماری ها را تحت کنترل قرار داده و شرایطی را در حین جراحی بینی فراهم نمود که فرایند تحت یک شرایط کاملاٌ بی خطر برای سلامت فرد قابل اجرا بوده و نتیجه مورد نظر از جراحی حاصل شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

بمنظور آماده شدن برای عمل بینی گوشتی نخست باید تست خون بدهید و در سابقه پزشکی خود در صورت ابتلا به آلرژی، مشکلات لخته شدن خون، ناهنجاری های ژنتیکی و موارد دیگر اطلاعات لازم را در اختیار پزشک قرار دهید. با توجه به اهمیت اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی بمنظور مهیا کردن شرایط مساعد برای سپری کردن یک دوره ریکاوری هموار و بدون عارضه، شرکت در جلسه مشاوره الزامی است. علاوه بر بحث درباره موارد فوق، پزشک از شما می خواهد تا در دوره مراقبت های قبل از عمل بینی گوشتی ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپیرین خودداری کرده، استعمال سیگار را ترک نموده و از نوشیدن الکل در طول چند هفته منتهی به روز جراحی زیبایی بینی گوشتی ، خودداری کنید. همچنین در طول این مدت باید از مصرف مکمل های گیاهی اجتناب نمایید.

بهترین روش عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در تهران با دو روش باز و بسته قابل اجرا می باشد. آگاهی از تفاوت این دو روش در رینوپلاستی حائز اهمیت است. در عمل زیبایی بینی گوشتی تغییر شکل هایی در استخوان و غضروف بینی ایجاد می شود که تنها راه دسترسی به آنها برای ایجاد تغییرات لازم، استفاده از یکی از این دو روش می باشد.

در طول جراحی بینی بسته تمامی برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. تمامی تغییرات مورد نیاز از طریق همین برش های داخلی انجام می پذیرد.

در جراحی بینی باز همین برش های داخلی به قوت خود باقی هستند ولی علاوه بر آنها برش خارجی در حدفاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. با ایجاد این برش امکان کنار زدن پوست بینی و مشاهده چارچوب داخلی بینی امکان پذیر می گردد.

در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی گوشتی چه می گذرد ؟

جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی گوشتی به منظور آمادگی بیشتر شما برای این جراحی و تعیین اهداف و نیازهای شما انجام می‌شود. این جلسه برای شما فرصتی است تا با جراح و تیم پزشکی تعامل کرده و اطلاعات کاملی در مورد جراحی و توقعات خود کسب کنید. در ادامه، شما می‌توانید مهمترین موارد مهم مرتبط با جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی گوشتی مطرح شده در این جلسه آشنا شوید:

1. تعیین تاریخ عمل : در جلسه مشاوره، تاریخ و زمان عمل جراحی بینی گوشتی تعیین می‌شود.

2. بررسی پرونده پزشکی : جراح برای بررسی شرایط شما به طور کامل و دقیق نیاز به دسترسی به سوابق پزشکی شما دارد، از جمله بیماری‌های مزمن، داروهایی که مصرف می‌کنید، و تجربیات پیشین در مورد جراحی و تصاویر از بینی شما.

3. بررسی توقعات و اهداف : شما می‌توانید توقعات و اهداف خود را از جراحی بینی گوشتی به جراح بیان کنید. برای مثال، چرا می‌خواهید عمل بینی گوشتی انجام دهید و چه تغییراتی از نظر شکلی می‌خواهید؟

4. توضیح جزئیات جراحی : جراح به شما توضیح دقیقی از روش جراحی بینی گوشتی ارائه می‌دهد، از جمله مراحل عمل، نوع بخش‌های بینی که تحت تغییر قرار می‌گیرند، و تاثیرات جراحی بر شکل بینی و فرم کلی صورت.

5. بررسی ریسک‌ ها و موارد احتمالی : در جلسه مشاوره، ریسک‌ها و مواردی که ممکن است در طی جراحی پیش بیایند و البته راه های مقابله با آن ها به شما توضیح داده می‌شود.

6. پاسخ به سوالات شما : شما می‌توانید در مورد هر چیزی که به ذهنتان می‌آید سوال کنید. از اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی و انتظارات پس از عمل گرفته تا زمان بهبودی و تأثیر جراحی بر شکل بینی و چهره؛ بهترین جراح بینی گوشتی هیچ سوالی را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.

7. بررسی هزینه‌ها و برنامه مالی : در انتها، هزینه جراحی بینی گوشتی و گزینه‌های مالی مختلف مطرح می‌شود تا شما بتوانید تصمیمی در مورد اقدامات مالی خود بگیرید.

جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی گوشتی یک فرصت بسیار مهم است تا اطمینان حاصل کنید که انتخاب درستی دارید و بهترین نتایج را از عمل زیبایی بینی گوشتی خود به دست خواهید آورد. اطمینان حاصل کنید که با یک جراح متخصص و معتبر ملاقات کرده و تمام سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

آنچه بعد از عمل بینی گوشتی تجربه خواهید کرد

کل فرایند جراحی بینی گوشتی معمولاً دو ساعت طول می کشد و با توجه به اینکه این فرایند جراحی سرپایی محسوب می شود می توانید بعد از تکمیل فرایند عمل بینی گوشتی محل درمان را ترک کنید. بعد از مرخص شدن احساس سرگیجه خواهید داشت. رانندگی کردن در این شرایط ممنوع است.

در منزل احساس درد و سوزش در داخل بینی یک تجربه کاملاً نرمال بعد از جراحی بینی گوشتی است. در صورت آغشته شدن پانسمان زیر بینی به خون، می توانید آن را تعویض کنید ولی به هیچ وجه گچ بینی را دستکاری نکنید. تقریباً یک هفته بعد از عمل بینی گوشتی باید به مطب مراجعه کنید تا پزشک گچ بینی شما را بردارد. تورم و کبودی روی گونه ها و اطراف چشم ها و نیز خونریزی ملایم عارضه جانبی طبیعی دیگر است. خونریزی تنها دو روز ادامه می یابد و بخش عمده تورم و کبودی در طول چند هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی فروکش می کند.

ریکاوری عمل بینی گوشتی

یک هفته بعد از عمل ، پزشک جراحی بینی گوشتی در تهران بخیه ها و گچ بینی شما را برداشته و به بینی چسب می زند. پزشک به شما آموزش می دهد که چگونه به بینی تان چسب بزنید. بعلاوه برای آسان تر نمودن فرایند ریکاوری، نکات زیر را باید مد نظر قرار دهید:

 • مادامی که گچ بر روی بینی تان قرار دارد از شستن صورت خودداری کنید.
 • اگر پس از جراحی بینی گوشتی میخواهید بدن تان را بشویید حتماً مراقب باشید که صورت تان خیس نشود. از آرایش کردن خودداری کنید.
 • حداقل تا هشت هفته از فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین مثل دویدن، شنا کردن، دوچرخه سواری، ورزش های رزمی و کوهنوردی خودداری کنید.
 • در طول سه روز اول بعد از عمل، برای کمک به کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک جراحی بینی گوشتی در تهران را طبق دستور استفاده کنید.
 • اگر پزشک از شما خواسته است تا ورزش بینی انجام دهید طبق دستور عمل کنید.
 • یک رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و آب زیاد بنوشید.

تزریق کورتون بعد از عمل بینی گوشتی

وقتی سخن از جراحی بینی گوشتی به طور خاص و جراحی بینی به طور عام به میان می آید تزریق کورتون به عنوان روشی برای کمک به کاهش التهاب در بافت بینی بعد از جراحی خودنمایی می کند. کورتون اغلب به منظور کاهش تورم، پیشگیری از شکل گیری بافت اسکار یا درمان بافت اسکاری که قبلاً در پی انجام جراحی های بینی قبلی شکل گرفته است، توصیه می شود. پزشک بعد از انجام بررسی های لازم، در صورت صلاحدید تزریق کورتون بعد از جراحی بینی را توصیه کرده و انجام خواهد داد.

عوارض عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در تهران مثل هر فرایند جراحی دیگری به دلیل تهاجمی بودن ماهیت آن عوارض جانبی را به دنبال دارد که البته مهار درصد بالایی از آن با دقت عمل به خرج دادن در مرحله انتخاب جراح بینی خوب، امکان پذیر می باشد. آمار نشان می دهد که جراحی بینی در صورت اجرا به دست یک جراح بینی خوب بعنوان یک فرایند بدون عارضه می باشد و دوره ریکاوری آن تنها با تجربه کردن برخی موارد جزئی به شکلی هموار سپری خواهد شد. برخی از عوارض جانبی رایج این فرایند به شرح زیر می باشد:

 • خونریزی که در معمولاً در طول دو روز اول بعد از جراحی بینی گوشتی فروکش می کند. دکتر عمل بینی در تهران در زیر بینی پانسمانی قرار می دهد. در صورت آغشته شدن پانسمان به خون می توانید آن را تعویض کنید.
 • کبودی که بعنوان واکنش بدن به اجرای یک فرایند تهاجمی در بینی و تلاش بدن برای بهبود دادن ناحیه آسیب دیده شکل می گیرد. کبودی با قرار دادن کمپرس یخ در فواصل 20 دقیقه ای بر روی گونه ها و اطراف چشم ها خصوصاً در طول دو روز اول بعد از عمل بسیار کاهش می یابد.
 • تورم که بخشی از آن بلافاصله بعد از جراحی بینی گوشتی و بخشی از آن به دلیل احتباس مایع در پوست بینی رخ می دهد. رعایت نکاتی از قبیل اجتناب از خم کردن سر و بالا نگه داشتن آن و نیز قرار دادن کمپرس یخ می تواند سرعت بهبود تورم را افزایش دهد.
 • درد که با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است.

یا ضخیم بودن پوست در نتیجه جراحی بینی گوشتی تاثیر دارد؟

هر بخش از بینی می تواند در نتیجه ای که از عمل بدست می آید به گونه ای تاثیر گذار باشد. در بینی های گوشتی که معمولا پوست ضخیمی دارند ، این امر از چند نظر عمل بینی گوشتی و نتیجه آن را تحت تاثیر قرار می دهد :

ورم بعد از عمل : پوست با ضخامت بالا مستعد ورم بیشتر است. از این بابت است که گفته می شود معمولا ورم بعد از جراحی بینی گوشتی برای بهبودی به زمان بیشتری نیاز دارد.

احتمال اسکار : در پوست ضخیم احتمال بر جای ماندن اثر زخم و اسکار بیشتر است. البته دقت کنید به این معنا نیست که حتما بعد از عمل بینی گوشتی اسکار تشکیل میشود بلکه در قیاس با بینی هایی با پوست نازک ، احتمال آن بیشتر است.

نتیجه بعد از عمل بینی گوشتی به حالت اول باز می گردد؟

به چنین شایعاتی نباید توجه کرد. امروزه جراح برای انجام رینوپلاستی ، ساختار بینی گوشتی را تقویت می کند و فرم دهی لازم را برای آن به انجام می رساند ؛ برخلاف تکنیک های گذشته!

بنابراین نتیجه جراحی بینی گوشتی پس از عمل پا برجا خواهد بود. طی عمل بینی گوشتی در صورت نیاز ، جراح برای اینکه تغییرات را به بهترین شکل اعمال کند و به تقویت ساختار نیز کمکی کرده باشد ، ممکن است از گرافت استفاده کند.

آیا بینی گوشتی به مدل عروسکی عمل می شود؟

به طور کلی جراحی فانتزی برای بینی گوشتی قابل انجام است ؛ اما بخاطر ساختار این نوع از بینی ها و مقدار تغییراتی که برای فرم عروسکی باید روی بافت ها اعمال شود ، بهتر است برای بینی گوشتی مدل فانتزی انتخاب نشود. بهترین انتخاب برای جراحی بینی گوشتی ، فرم نچرال و طبیعی است که تغییرات متناسب با اجزای صورت پیاده سازی می شوند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها