جراحی بینی فانتزی

بینی فانتزی امروزه به یکی از پرطرفدارترین مدل ها خصوصاً در میان بانوان تبدیل شده است و اکثر متقاضیان عمل بینی دوست دارند با قرار گرفتن تحت عمل بینی فانتزی صاحب یک بینی زیبا شبیه به بینی عروسک زیبای باربی شوند. در این مقاله بطور کامل درباره این جراحی پلاستیک شرح خواهد داد. مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا اطلاعات کامل و جامعی را در این خصوص به دست آورده و بتوانید با نگاهی علمی و اطلاعاتی وسیع، گام ارزشمندی در دستیابی به یک نتیجه چشم نواز و فوق العاده از جراحی بینی فانتزی خود بردارید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

مزایای جراحی بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی در تهران علاوه بر اینکه جنبه های زیبایی این اندام را بهبود بخشیده و ظرافت و زیبایی برای چهره را به ارمغان می آورد، مشکلات تنفسی بیمار را نیز درمان می کند. عمل بینی فانتزی می تواند جنبه های کلی زیبایی و عملکرد این اندام را به روش های زیر بهبود بخشد:

 • تغییر اندازه بینی و کوچک کردن آن
 • تغییر شکل دادن سوراخ های بینی
 • ایجاد هارمونی و هماهنگی بین بینی و سایر بخش های صورت
 • تغییر شکل و اندازه پل بینی
 • ارتقا دادن شکل و اندازه نوک بینی
 • رفع انحراف در پل بینی یا سوراخ های آن
 • بهبود کیفیت تنفس

مشخصه های بینی عمل شده با مدل فانتزی

بینی فانتزی شامل شکل دهی بینی و خلق یک بینی کوچک و بسیار ظریف و ایجاد قوس در برخی بخش های آن می باشد. فرایند جراحی بینی عروسکی با تکیه بر علم هارمونی شکل ها، در صورت اجرا شدن به دست بهترین جراح بینی فانتزی می تواند تغییر چشمگیری را در کل صورت بیمار خلق کند. نتیجه نهایی خلق یک بینی ظریف، کوچک با پل کوتاه و نوک رو به بالا و در عین حال دارای جلوه ای بسیار طبیعی بر روی چهره می باشد.

جراحی بینی فانتزی و تفاوت آن با عمل بینی طبیعی

یکی از تفاوت های عمده جراحی بینی طبیعی و عروسکی، زاویه بین لب بالا و بینی می باشد. در بینی طبیعی زاویه بین لب بالا و بینی حدود 90 درجه است در حالیکه این زاویه در بینی عروسکی بازتر بوده وتقریباً 105 درجه است. همین امر باعث می شود که نوک بینی روبه بالا باشد. یکی دیگر از تفاوت های این دو مدل بینی قوس روی پل بینی می باشد. پل بینی در مدل طبیعی اغلب صاف است ولی در بینی عروسکی قوی روی پل بینی به خوبی دیده می شود.

داوطلبین ایده ال عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی در تهران می تواند برای هر متقاضی بالای 18 سال که از سلامت عمومی خوبی برخوردار است اجرا شود. البته یکی از مهم ترین مشخصه های این مدل، کوچک شدن اندازه بینی است. به همین دلیل مد نظر قرار دادن هارمونی بین اندازه بینی و سایر مولفه های صورت بسیار حائز اهمیت است. پزشک با در نظر گرفتن نسبت طلایی بینی و صورت، در خصوص انتخاب یا عدم انتخاب این مدل برای بیمار بالقوه تصمیم گیری می کند.

شایا ذکر است که متقاضیان جراحی بینی استخوانی ، نیز از داوطلبان ایده آل عمل بینی فانتزی به حساب می آیند. زیرا ضخامت پوست بینی شان نازک بوده و بافت تشکیل دهنده ساختار دماغ شان محکم است و پذیرای تغییرات در دامنه گسترده می باشد.

ایران قطب قدرتمند جراحی بینی فانتزی

امروزه عمل بینی در بسیاری از کشورها در سراسر دنیا در حال اجرا می باشد ولی عمل بینی فانتزی فرایندی است که اجرای آن به مهارت، تجربه، خلاقیت و دانش بالایی نیاز دارند که خوشبختانه کشور ما ایران جراحان بسیاری را با این سطح از دانش و مهارت در خود جای داده است. هر ساله تعداد متقاضیان زیادی به این کشور سفر می کنند تا با به پشتوانه سپردن عمل بینی فانتزی خود به دستان هنرمند و دانش مثال زدنی جراحان ایرانی، از یک نتیجه چشم نواز در چهره خود بهره مند شوند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی

خرسندیم به داوطلبین جراحی بینی فانتزی در تهران این خبر خوش را بدهیم که این پروسه در عصر حاضر نسبت به هر زمان دیگری پیشرفته تر شده است. یک جراح بینی خوب تذکر می شود که علیرغم همه پیشرفت های رخ داده در این حوزه، یافتن بهترین جراح بینی همچنان بعنوان مهم ترین قدم در دستیابی به یک نتیجه رویایی در جایگاه نخست اهمیت قرار دارد. زمانی که برای یافتن جراح بینی فانتزی تحقیق می کنید حتماً متخصصی را بیابید که ماهر و با تجربه بوده و نتیجه ای استثنایی را خلق کرده و در مراحل قبل و بعد از عمل، یک همراه دلسوز برای شما باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

دنبال کردن دستورالعمل های قبل از عمل بینی فانتزی برای کمک به انجام یک فرایند جراحی موفقیت آمیز با بهترین نتیجه ممکن، امری حیاتی محسوب می شود. برای آسان تر نمودن دوره ریکاوری جراح به شما نکاتی را توصیه می کند که اجرای آنها قبل از جراحی الزامی است. برخی از این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن و ویتامین E ، در طول دو هفته منتهی به فرایند خودداری کنید.
 2. از نیمه شب قبل از روز جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
 3. سیگار نکشید چون استعمال سیگار باعث به تعویق افتادن دوره بهبود می شود.
 4. کلیه ملزومات و داروهای توصیه شده توسط پزشک را تهیه کنید.

جراحی بینی فانتزی مرحله به مرحله

بینی در موقعیت کانونی صورت قرار گرفته است و حتی یک تغییر مینیاتوری می تواند کل چهره فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در عمل بینی فانتزی نه تنها با هدف خلق زیبایی و بهبود چهره انجام می شود بلکه کیفیت عملکرد بینی را نیز با آسان تر نمودن تنفس، ارتقا می دهد. اگر قصد دارید عمل بینی عروسکی انجام دهید حتماً در اولین قدم، در انتخاب بهترین جراح بینی دقت عمل بالایی را به خرج دهید. انتخاب یک جراح خوب مساوی است با دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش.

ضخامت پوست و تاثیر آن در عمل بینی فانتزی

نوع پوست بینی یکی از فاکتورهایی است که نتیجه جراحی بینی فانتزی را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند محدودیت هایی را در نتیجه مورد نظر ایجاد کند. در بیماران دارای پوست نازک، حتی مینیاتوری ترین تغییرات نیز نمایان خواهد شد. همین امر اهمیت مهارت جراح را بیشتر مورد تاکید قرار می دهد. از طرف دیگر بیمارانی که پوست بینی شان ضخیم است با محدودیت هایی در دستیابی به نتیجه مورد نظر روبرو هستند. خوشبختانه با پیشرفت علم و به پشتوانه خلاقیت و دانش بهترین جراحان بینی فانتزی، رویای داشتن یک بینی عروسکی زیبا، برای بیماران متقاضی این مدل، غیر ممکن نخواهد بود.

ریکاوری جراحی بینی فانتزی

بینی شما بعد از جراحی برای سپری کردن موفقیت آمیز دوره بهبود به کمک نیاز دارد. در طول دو روز اول بعد از عمل بینی فانتزی در تهران به بیمار توصیه می شود برای کمک به کاهش سریع تر و مهار تورم، از کمپرس یخ استفاده کند. بعد از 5 الی 6 روز جراح بخیه ها را می کشد و گچ بینی را بر می دارد. در این مرحله یکی از هیجان انگیز ترین اتفاقات دوست داشتنی زندگی تان یعنی مشاهده نتیجه زیبای خلق شده در بینی را مشاهده خواهید کرد. حدوداً 12 الی 16 ماه برای بهبود کامل بینی زمان لازم است. درد، تورم و خونریزی جزئی در طول هفته اول بعد از عمل، طبیعی است.

مراقبت های بعد از عمل بینی عروسکی

اکنون جراحی بینی فانتزی در تهران به پایان رسیده و شما در حالیکه بینی تان گچ گرفته شده است به منزل بازمی گردید. از این لحظه رعایت نکات مربوط به مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی آغاز می شود.

 1. در زمان سرفه یا عطسه کردن دهان را باز کنید.
 2. زیاد خم نشوید و از انجام فعالیت های فیزیکی یا ورزشی سنگین بپرهیزید.
 3. گچ روی بینی را به هیچ وجه دستکاری نکنید. این گچ یک هفته بعد از عمل توسط پزشک برداشته می شود.
 4. تا زمانی که کبودی بر روی صورت وجود دارد، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 5. تا دو هفته سیگار نکشید و از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

عوارض عمل بینی فانتزی

بینی اندام کانونی صورت است و یکی از اولین مولفه هایی است که در زمان نگاه کردن به صورت افراد نظرمان را به خود جلب می کند. حتی یک نقص جزئی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی صورت بگذارد. این فرایند پیچیده و ظریف حتی در صورت اجرا به دست بهترین جراحان بینی، مثل هر فرایند جراحی دیگری بدون عارضه نخواهد بود. البته مهارت، تبحر و تجربه جراح ارتباط مستقیمی با به حداقل رساندن عوارض جانبیجراحی بینی فانتزی در تهران دارد. برخی عوارض اجتناب ناپذیر حتی در صورت اجرای فرایند به دست بهترین جراح بینی فانتزی شامل موارد زیر می باشد:

 • درد که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است.
 • تورم و کبودی که بخش عمده ای از آن در طول دو هفته اول بعد از عمل فروکش می کند. استفاده از کمپرس یخ در طول 48 ساعت اول بعد از فرایند بر روی گونه ها، چشم ها و پیشانی تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش سریع تر این دو عارضه دارد.
 • خونریزی در حد جزئی در طول دو روز اول بعد از عمل

چگونه ورم بعد از عمل بینی عروسکی را کنترل کنیم؟

یکی از دغدغه های بعد از جراحی بینی فانتزی، تورم و کبودی است. حداقل باید ده روز استراحت کنید تا بهبود حاصل شود. برای کمک به کاهش تورم، سرتان را خم نکنید. حتی در زمان خوابیدن چند بالش زیر سر قرار دهید تا در حالت لم داده قرار بگیرید. فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین باعث تشدید تورم می شود. برای کمک به عدم احتباس مایع می توانید ناحیه متورم را به آرامی ماساژ دهید و از کمپرس یخ بر روی پیشانی، چشم ها و گونه ها استفاده کنید. دنبال کردن دستورالعمل ها در چارچوب توصیه شده توسط پزشک می تواند در فروکش کردن سریع تر تورم مفید واقع شود.

چسب زدن به بینی بعد از عمل فانتزی

چسب زدن بینی بخش مهمی از مراقبت های بعد از عمل است. این تکنیک ساده و در عین حال موثر، نقش قابل ملاحظه ای را در پشتیبانی از فرایند بهبود و تضمین دستیابی به نتیجه دلخواه از جراحی ایفا می کند. درک علت چسب زدن به بینی می تواند ما را از مزایای آن و دقت در انجام آن در فاز مراقبت های بعد از عمل، آگاه کند. از جمله مزایای استفاده از چسب بعد از جراحی بینی فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به کاهش ورم بینی : چسب با وارد کردن فشار ملایم به بافت، تجمع مایعات در زیر پوست بینی را به حداقل رسانده و ورم را کاهش می دهد.
 •  پشتیبانی از ساختار بینی  : در طول جراحی، استخوان ها و غضروف به دقت شکل داده می شوند تا شکل مورد نظر و نیز عملکرد مطلوب در بینی حاصل گردد. چسب کمک می کند تا بینی بتواند شکل جدید خود را حفظ کرده و ساختار تازه شکل داده شده، در طول دوره بهبود، جا بیافتد.
 • کمک به بهبود بهتر اسکار : چسب زدن باعث می شود که برش ها بسته بمانند و دچار حساسیت نشوند. در نتیجه با گذر زمان، رد و اثر کمتری از آنها بر جای خواهد ماند.

عمل بینی فانتزی مردانه

عمل بینی فانتزی مدلی است که در آن اندازه بینی بسیار کوچک می شود و نوک بینی رو به بالاست به طوریکه زاویه بین لب بالا و بینی تقریباً به 100-105 درجه می رسد. ویژگی های صورت آقایان و نیز جنس و ضخامت پوست بینی در آنها به گونه ای است که به ندرت می توان این مدل را به عنوان یک مدل مناسب برای این جنسیت، انتخاب کرد.

هزینه عمل بینی فانتزی در تهران

قیمت جراحی بینی فانتزی در تهران در یک دامنه متغیر قرار دارد و به دلیل زیبایی بودن ماهیت آن نمی توان رقم ثابتی را برای آن اعلام نمود. هزینه این فرایند تحت تاثیر عواملی از قبیل مهارت و شهرت جراح، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان، دامنه پیچیدگی فرایند و برخی فاکتورهای دیگر متغیر می باشد. جراح در طول جلسه مشاوره در خصوص هزینه نهایی با بیمار گفتگو خواهد کرد.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها