جراحی بینی نیمه فانتزی

اگر علاقه مند هستید که بینی تان را به فرم نیمه عروسکی عمل کنید ، این مطلب می تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک بسیاری کند . به عبارتی شما در این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص جراحی بینی نیمه فانتزی به دست خواهید آورد. جراحی بینی یکی از رایج ترین فرایندها در میان جراحی های زیبایی است و در میان زنان و مردان عمومیت بسیاری دارد. هر کس بر اساس ذائقه و سلیقه خود از میان مدل های بینی یکی را بر می گزیند. مدل بینی نیمه فانتزی یکی از مدل های محبوب خصوصاً در میان زنان می باشد. مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید تا اگر داوطلب جراحی بینی با مدل نیمه فانتزی هستید بتوانید با کسب آگاهی مفید در این خصوص گام مثبتی را در تحقق رویای خود بردارید.

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر مهدی صابری

بینی نیمه فانتزی برای چه صورت هایی برازنده است؟

در پاسخ به سوال برخی داوطلبین جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران در این خصوص که بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب تر است ، بهترین جراح بینی نیمه فانتزی اینگونه پاسخ می دهد: بینی عمل شده با مدل نیمه فانتزی ظریف و کوچک است. این مدل در میان بانوان به دلیل برخورداری از صورتی ظریف تر محبوبیت بیشتری دارد. افرادی که صورت بزگ و پهنی دارند بهتر است این مدل بینی را انتخاب نکنند. بعلاوه مدل بینی نیمه فانتزی یک پیشنهاد خوب برای افرادی است که بینی شان بزرگ است ولی سایر مولفه های صورت آنها ظریف و کوچک می باشد.

جراحی نیمه فانتزی بینی گوشتی

خلق یک بینی زیبا با مدل نیمه فانتزی بدون شک در قدم اول مهارت بالا و تجربه فوق العاده جراح بینی را می طلبد. جراح بینی نیمه فانتزی بعد از انجام ارزیابی های لازم بر روی بینی و آنالیز چارچوب، بافت غضروفی و استخوانی، پوست و سایر ویژگی های این اندام و نیز در نظر گرفتن سایر ویژگی های صورت، در خصوص مناسب بودن این مدل برای کاندید بالقوه پیشنهادات خود را ارائه می دهد.

بینی گوشتی به داشتن پوست ضخیم و بافت غضروفی ضعیف مشهور است. این دو ویژگی اجرای مدل بینی نیمه فانتزی را با چالش هایی روبرو می کند که مهارت، تجربه و تخصص پزشک جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران در مهار این چالش ها و دستیابی به یک نتیجه تحسین برانگیز حرف اول را در این میان می زند. پس اگر صاحب یک بینی گوشتی هستید و قصد دارید بینی تان را با مدل نیمه فانتزی عمل کنید حتماً در فاز انتخاب جراح بینی نیمه فانتزی بسیار دقت کنید تا رویای شما در داشتن یک بینی زیبا، به حقیقت مبدل شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • در دوره آماده شدن برای رینوپلاستی نیمه فانتزی حداقل دو هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E، یا هر داروی حاوی این ترکیبات خودداری کنید.
 • در طول همین مدت استعمال سیگار و نوشیدن الکل را ترک کنید. مصرف سیگار باعث به تعویق افتادن فرایند بهبود شده و باعث بر جای ماندن جای زخم می شود.
 • تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده و زمانی که از منزل بیرون می روید حتماً از کرم ضد آفتاب SPF50 استفاده کنید.
 • در روز جراحی چیزی نخورید و ننوشید. لباس های گشاد بپوشید و از انداختن زیور آلات خودداری کنید. آرایش نکنید و لاک نزنید.

کدام مدل بهتر است مدل نیمه فانتزی، عروسکی یا طبیعی؟

تفاوت عمده سه مدل جراحی بینی نیمه فانتزی ، فانتزی و طبیعی، در زاویه بین لب بالا و بینی، قوس روی پل بینی و نیز اندازه کلی بینی می باشد. بینی نیمه فانتزی مدل حد فاصل بین بینی طبیعی و فانتزی است. میزان قوس روی پل بینی در این مدل در مقایسه با بینی فانتزی کمتر بوده و زاویه بین لب بالا و بینی در مقایسه با جراحی بینی طبیعی بازتر است. بینی در این مدل دارای تیغه ای نازک، سوراخ های بینی کوچک و نوک بینی اندکی سربالا می باشد. ویژگی های بینی عمل شده با مدل نیمه فانتزی باعث خلق یک نتیجه نهایی زیبا و دوست داشتنی می شود.

در مدل بینی طبیعی پل بینی از نمای نیمرخ سرسره ای است و قوسی در آن وجود ندارد. در این مدل زاویه بین لب بالا و بینی اغلب روی 95 درجه تنظیم می شود. در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی مدلی است که اندازه بینی تا حد امکان کاهش داده می شود و قوس بینی کاملاً مشهود است. نوک بینی با زاویه 105 درجه بین لب بالا و بینی یک نوک بینی کاملاً روبه بالا را خلق کرده است.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

تکمیل تحقیقات در فاز انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران یک قدم بسیار مهم در تضمین دستیابی به نتیجه رضایت بخش محسوب می شود. جراح بینی توصیه می کند که در اولین جلسه مشاوره درباره سابقه و تجربه جراح بالقوه خود کسب اطلاعات کنند. فرایند جراحی حتماً باید به دست یک جراح ماهر که تجربه زیادی در انجام این مدل از رینوپلاستی دارد انجام شود. توصیه دیگر این پزشک حاذق به بیماران این است که در طول همین جلسه از جراح بخواهند تا عکس های قبل و بعد سایر بیماران جراحی شده به دست او را نشان دهد. به این ترتیب می توان نتیجه عملی تجربه و مهارت جراح را مشاهده نمود.

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران که به دست یک جراح ماهر و با تجربه انجام شده است، یک فرایند بی خطر و بدون عارضه محسوب می شود. البته با توجه به اینکه این فرایند دارای ماهیت تهاجمی است برخی عوارض جانبی از جمله موارد زیر در آن اجتناب ناپذیر می باشند:

 • خونریزی: این عارضه جانبی تنها چند روز طول کشیده و بسیار خفیف می باشد. علت آن تلاش بدن در ارسال خون به ناحیه آسیب دیده می باشد. بیمار باید سرخود را بالا نگه داشته و از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزد.
 • تورم: بعد از جراحی دو نوع ورم اتفاق می افتد. نوع اول که بلافاصله بعد از جراحی بوجود می آید واکنش طبیعی بدن به جراحی است. نوع دوم ورم به دلیل احتباس مایع در زیر پوست اتفاق می افتد. بیمار باید مقدار فراوان آب و مایعات مناسب بنوشد و بر روی گونه ها و اطراف چشم ها کمپرس سرد قرار دهد.
 • درد: جراحی بینی نیمه فانتزی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. به این ترتیب بیمار هیچ دردی را در طول فرایند احساس نمی کند. بعد از جراحی برای کنترل درد می توان از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کرد.

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

روز اول :

 • از یکی از دوستان، اعضای خانواده یا آشنایان بخواهید به مدت 24 ساعت در کنار شما باشد.
 • درد و حالت تهوع: بعد از جراحی به دلیل تاثیرات بیهوشی احساس سرگیجه دارید. استراحت کنید. اگر درد دارید یا احساس حالت تهوع می کنید داروهای تجویز شده توسط پزشک را مورد استفاده قرار دهید.
 • خوردن و نوشیدن: وقتی به هوش آمدید اندکی آب بنوشید ولی از خوردن اجتناب کنید چون ممکن است حالت تهوع شما را تشدید کند.

هفته اول

 • برای اجتناب از وارد آمدن فشار به بینی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. سرتان را خم نکنید.
 • مراقب باشید بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی به بینی ضربه ای وارد نشود.
 • الکل ننوشید. الکل احساس گرفتگی در بینی را افزایش می دهد و در ترکیب با داروهای دیگر می تواند عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد.
 • تا یک هفته بعد از جراحی سیگار نکشید. استعمال سیگار غشای بینی را تحریک کرده و باعث سرفه و خونریزی بینی می شود.
 • آنتی بیوتیک ها را طبق دستور مصرف کنید.
 • در زمان خوابیدن با قرار دادن چند بالش در حالت لم داده استراحت کنید.

نتیجه فوق العاده جرحی نیمه فانتزی بینی گوشتی 

   

یا عمل بینی نیمه فانتزی با لیزر قابل انجام است؟

لیزر، یک پرتو با انرژی بالا و مونوکروماتیک با طول موج خاص است. این ویژگی‌های منحصر به فرد لیزر، امکان استفاده از آن در فرآیندهای زیبایی را فراهم کرده است. هر طول موج لیزر بر روی نوع خاصی از سلول‌ها تأثیر می‌گذارد و امکان بهبود آسیب‌ها و ضایعات پوستی را بدون آسیب دیدگی بافت اطراف فراهم می‌آورد. این تکنولوژی، با وجود کاربردهای متنوعی که نمی‌توان همه آن‌ها را در این مقاله ذکر کرد، قادر به تغییر بافت غضروف و استخوان برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی نیست.

در طول جراحی بینی با مدل‌های مختلف، از جمله مدل نیمه فانتزی، جراح باعث تغییرات قابل ملاحظه‌ای در بافت غضروفی و استخوانی می‌شود. این تغییرات با برش استخوان، جابجایی غضروف، و صاف کردن آن، به رفع بدشکلی‌ها و ایرادات فانکشنال بینی منجر می‌شوند.

اگرچه در حال حاضر جراحی بینی با لیزر در بنرهای تبلیغاتی به وفور مشاهده می‌شود، ولی جراحی کردن بینی به فرم نیمه فانتزی با لیزر هیچ کاربردی ندارد. با این حال، می‌توان لیزر را برای بهبود کیفیت پوست بینی و درمان مشکلاتی مانند رفع جای زخم یا برش به کار برد.

سوالات پر تکرار عمل بینی نیمه فانتزی

آیا بیمه هزینه های عمل بینی نیمه فانتزی را پوشش می دهد؟

اگر هدف از جراحی بینی نیمه فانتزی فقط ارتقاء زیبایی باشد شرکت بیمه آن را بعنوان یک پروسیجر گزینشی قلمداد کرده و در نتیجه هزینه های آن توسط بیمه پوشش داده نخواهد شد. البته اگر جراحی با هدف رفع برخی مشکلات درمانی از قبیل نقص های مادرزادی، مشکلات سینوس و سایر مشکلات سلامت انجام شده باشد، بعد از بررسی های انجام شده توسط کارشناسان بیمه، اقدامات لازم جهت پوشش دادن هزینه ها درمان انجام خواهد شد. بحث و گفتگو با جراح و شرکت بیمه در این خصوص می تواند به شما در درک بهتر گزینه های پرداخت کمک کند.

بهترین سن برای عمل بینی نیمه فانتزی چه سنی است؟

زمان مناسب برای عمل نیمه فانتزی بینی زمانی است که بینی به رشد کامل رسیده باشد. این بلوغ رشد بین سنین 17 تا 19 سالگی اتفاق می افتد. در هر حال، پزشک باید بینی را معاینه کرده و شرایط را ارزیابی کند.

آیا جراحی بینی فانتزی به زیبایی کل چهره کمک می کند؟

به طورکلی بینی زیبا، زیبایی کل چهره را بهبود می دهد. در برخی موارد زیبایی گونه های برجسته و چشم های جذاب به دلیل بدشکل بودن بینی دیده نمی شوند. بعد از یک عمل بینی موفقیت آمیز این زیبایی ها آشکار خواهند شد.

آیا عمل بینی نیمه فانتزی شکل لب بالا را تغییر می دهد؟

یک جراح ماهر و با تجربه تکنیک هایی را به کار می گیرد که تغییر شکل نامطلوبی را در لب بالا ایجاد نمی کند. حتی در برخی موارد زیبایی لب با اصلاح موقعیت فیلتروم لب افزایش داده می شود.

آیا جراحی نیمه فانتزی بینی باعث تغییر فاصله بین چشم ها می شود؟

جراح بینی ماهر و با تجربه در اجرای فرایند جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران  تناسب بین تمام اجزای صورت را با هدف ارتقا دادن زیبایی کلی چهره مد نظر قرار می دهد. به این ترتیب، این نوع جراحی هیچ تغییر ناخوشایندی در فاصله بین دو مردمک چشم ایجاد نمی کند.

چسب بینی تا چه مدت بعد از عمل نیمه فانتزی استفاده می شود؟

چسب بینی به صورت 24 ساعته باید به مدت 8 هفته بر روی بینی چسبانده شود. پس از آن به مدت 2 ماه بهتر است در طول شب به بینی چسب زده شود.

آیا جراحی بینی نیمه فانتزی با لیزر واقعیت دارد؟

در پاسخ به این سوال، در یک کلمه باید گفت خیر. لیزرها در ایجاد تغییر شکل ها و اصلاحات در طول عمل بینی نیمه فانتزی هیچ نقشی ندارند. این اصطلاح یک شعار تبلیغاتی است که هیچ پشتوانه علمی ندارد و حتی گاهی اوقات با روش جراحی  نیمه فانتزی بینی به روش بسته اشتباه گرفته می شود.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها