جراحی بینی باز + مزایا و هزینه تکنیک رینوپلاستی باز

امکان دارد برای شما هم سوال باشد که جراحی بینی تحت چه تکنیکی هایی انجام می شود؟ باید به شما بگوییم که روش باز ، یک متد پرکابرد در حوزه رینوپلاستی است که برای تمامی بینی ها با هر نوع مشکلی قابل اجراست. در جراحی بینی باز ، جراح پوست بینی را کنار زده و به چارچوب استخوانی و غضروفی بینی دسترسی کامل پیدا می کند. عمل دماغ به روش باز تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد و یک فرایند سرپایی محسوب می شود به این معنی که بیمار می تواند بعد از تکمیل فرایند و به هوش آمدن، بعد از سپری کردن مدتی کوتاه در اتاق ریکاوری محل درمان را به مقصد منزل ترک کند. بعد از عمل، تورم و کبودی به مدت دو تا سه هفته همراه بیمار بوده و پس از آن به تدریج فروکش می کند. فعالیت ها و رژیم غذایی نیز تا یک ماه محدود می شود. بیمار می تواند بعد از یک سال نتیجه نهایی و دائمی را مشاهده کند. توضیحات کاملی در خصوص این دستاورد ارائه شده است که در ادامه از آن بهره مند خواهید شد.

 

جراحی بینی باز

 

چرا جراحی بینی باز یک دستاورد منحصر بفرد است؟

دستاورد رینوپلاستی باز می تواند دغدغه های متعددی را در دماغ بیمار درمان کند. برخی از آنها شامل موارد زیر می باشد:

 1.  شکل : جراحی بینی باز این امکان را به جراح می دهد تا کل ساختار داخلی را مشاهده کرده و تغییرات مورد نیاز را با دقت و ظرافت بیشتری ایجاد نماید.
 2.  اندازه : با استفاده از دستاورد باز می توان اندازه دماغ را تغییر داده و بین آن و سایر بخش های صورت هارمونی لازم را ایجاد نمود.
 3.  زاویه : برای بیمارانی که دچار انحراف یا کجی بینی هستند ، تکنیک باز می تواند به بهترین شکل این کجی را رفع کرده و یک بینی صاف را خلق نماید.
 4. قوز : قوز بینی و سایر برامدگی های روی آن با استفاده از تکنیک رینوپلاستی باز قابل درمان می باشد.
 5. مشکلات تنفسی و زیبایی: شکل بینی نقش مهمی را در چگونگی جریان یافتن هوا در سیستم تنفسی ایفا می کند.تکنیک مذکور می تواند ساختارها را به گونه ای تغییر دهد که هوا راحت تر و با کیفیت بالاتر در آن جریان پیدا کند.

چه کسانی داوطلب ایده آل پروسیجر رینوپلاستی باز هستند؟

دستاورد باز برای داوطلبینی که بدشکلی ها و ایرادات ظاهری و عملکردی دماغشان زیاد است یک گزینه مناسب محسوب می شود. این دستاورد به جراح اجازه می دهد تا بیشترین دسترسی را به ساختارهای داخلی داشته باشد. داوطلبینی که به دنبال تغییر دادن نوک بینی شان هستند یا آنهایی که به عمل ترمیمی نیاز دارند، می توانند از دستاورد عمل بینی باز بهره مند شوند.

عمل بینی به روش باز چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی به روش باز

مدت زمان مورد نیاز برای انجام این جراحی حدود 2 الی 4 ساعت است که از چند مرحله تشکیل می گردد. ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد تا از راحتی وی حین عمل جراحی اطمینان حاصل گردد. سپس جراح، بریدگی کوچکی را در قسمت انتهایی قابل انعطاف تیغه میانی بینی یعنی جایی که یک نوار کوچک دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا ساخته است، ایجاد می کند. این بریدگی اغلب ناپیدا بوده و اسکار کمی برجای می گذارد.

در این مرحله، پزشک مربوطه پوست و بافت بینی را بلند می کند تا به ساختار های پایه ای بینی دسترسی پیدا کند و سپس برای اصلاح فرم بینی بسته به نیاز آن، غضروف یا استخوانی را حذف کرده و یا به آن غضروف یا استخوانی می افزاید. در این زمان برای بزرگ کردن بینی ممکن است غضروف قسمت های دیگر بدن به بینی پیوند داده شوند یا از مواد مصنوعی استفاده گردد. بعد از آن جراح بریدگی مورد نظر را با استفاده از نخ مخصوص بخیه می زند. بیمار بعد از اتمام جراحی جهت مدیریت عوارض احتمالی در بخش ریکاوری مرکز درمان تحت نظر می ماند تا زمانی که به هوش آمده و توانایی کافی برای برگشت به خانه را داشته باشد.

دوره ریکاوری میانگین جراحی بینی باز چقدر است؟

مدت زمان میانگین ریکاوری و سپری کردن فاز بهبود حدود دو الی سه هفته است. در طول این مدت تورم و کبودی زیاد است و بیمار اندکی درد را تجربه می کند. دوره بهبود کامل بین 12 تا 18 ماه است ولی در طول ماه اول بیمار می تواند بیشتر فعالیت های نرمال روزمره را از سر بگیرد.

عوارض و تاثیرات جانبی پروسیجر رینوپلاستی باز

مثل هر جراحی دیگری تورم، کبودی و درد بعنوان عوارض جانبی قابل انتظار می باشند. در رینوپلاستی باز اسکار بین دو سوراخ بینی بر جای خواهد ماند. این جای زخم در یک دوره شش ماهه تا یک ساله محو خواهد شد. به خاطر داشته باشید که نتیجه رینوپلاستی بر حسب فرایندهای بهبود طبیعی در بدن هر بیمار، متفاوت خواهد بود.

از نتیجه روش باز چه انتظاری دارید؟

نتایج عمل بینی با دستاورد باز یک نتیجه دائمی بوده و بلافاصله بعد از پروسیجر قابل مشاهده است. این نتیجه بعد از یک سال به نقطه اوج زیبایی خود می رسد.

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

بسیار مهم است که تفاوت بین دو روش باز و بسته را در رینوپلاستی بدانید. هدف عمل زیبایی بینی تغییر استخوان و غضروف آن است و تنها دو تکنیک جراحی برای پیداکردن دسترسی به ساختارهای موردنظر وجود دارد، جراحی بینی باز و بسته. در روش بسته، دو بریدگی در داخل بینی ایجاد می شوند که از طریق آنها تغییرات لازم اعمال می شود.

در جراحی بینی باز نیز این دو بریدگی وجود دارند با این تفاوت که یک بریدگی اضافی در قسمت انتهای قابل انعطاف تیغه میانی بینی، این دو بریدگی را به یکدیگر متصل می سازد و همچنین به جراح اجازه می دهد پوست بینی را برداشته و بینی را بدون پوشش مزاحم، مشاهده کند. بسته به هدف جراحی، هرکدام از این روش ها مزایای خود را دارند و نمی توان گفت کدام یک بهتر از دیگری است.

هزینه جراحی بینی باز

راینوپلاستی با رویکرد باز دارای دامنه بسیار متغیری از نظر هزینه می باشد. هزینه های واقعی این فرایند بر حسب موقعیت جغرافیایی، دستمزد جراح، شهرت جراح، طول پروسه و دامنه تغییرات و اصلاحات موردنیاز، فرق می کند. شرکت در جلسه مشاوره کامل ترین راهنما برای کسب اطلاع در خصوص هزینه جراحی با روش باز شما خواهد بود.

بهترین جراح بینی به روش باز در تهران

یکی از مهم ترین فاکتورها برای تضمین نتیجه فوق العاده، انجام یک تحقیق کامل برای انتخاب بهترین جراح بینی است. فاکتورهای متعددی باید در این فرایند انتخاب در نظر گرفته شود. اگر قرار است برای شما جراحی بینی باز انجام شود ، در نظر گرفتن نکات زیر می تواند شما را در انتخاب بهترین پزشک یاری کند:

 1. یک جراح خوب باید دوره های آموزشی لازم برای اجرای این تکنیک را سپری کرده باشد.
 2. تخصص: پزشکی که تخصص دارد از تجربه بیشتری در آن زمینه جراحی خاص برخوردار است.
 3. سابقه: بررسی سابقه جراح می تواند به راحتی اطلاعات مفیدی را در خصوص نتایج مثبت و منفی ثبت شده در کارنامه او در اختیارتان قرار دهد.
 4. مشاوره : زمانی که تصمیم می گیرید دماغ تان را عمل کنید حداقل یک بار در جلسه مشاوره شرکت کنید. در این جلسه مستقیماً با جراح ملاقات می کنید و می توانید با او درباره انتظارات خود گفتگو کنید. پزشک معتقد است که برگزاری یک جلسه مشاوره مثبت و با کیفیت می تواند یک وجه تمایز بزرگ بین جراحان بوده و در آفرینش یک نتیجه دوست داشتنی موثر باشد.

مراقبت های بعد از عمل بینی باز

شما اکنون در حال سپری کردن مراحل اولیه بهبود هستید و در طول دو الی سه ماه بعد از جراحی بینی باز ، چیزهای متفاوتی را تجربه خواهید کرد. اندکی طول می کشد تا با دماغ جدیدتان دوست شوید و به آن عادت کنید پس کمی صبور باشید. ممکن است با مشاهده نوسانات در طول این مدت، احساسات مختلفی از قبیل خوشحالی، نگرانی و ترس را تجربه کنید ولی همه این احساسات موقتی بوده و نهایتاً به یک نقطه شگفت زده شدن از مشاهده نتیجه نهایی زیبای خلق شده در بینی ختم خواهد شد. برخی از نکاتی که موظف به رعایت آنها در طول دوره ریکاوری هستید شامل موارد زیر می باشد:

 • هرگز فین نکنید.
 • 2 تا 3 بار در روز با استفاده از اسپری سالین داخل سوراخ های بینی را مرطوب کنید.
 • مراقب پوست تان باشید و در دو هفته اول بعد از جراحی بینی باز آن را با پاک کننده های بدون صابون تمیز کنید. در زمان خروج از منزل از کرم ضد آفتاب SPF50 استفاده کنید.
 • در هفته های اول بعد از جراحی احساس بوی بد در داخل دماغ طبیعی است. این بو به بخیه ها مربوط می شود. داخل بینی را به روش آموزش داده شده توسط پزشک تمیز کنید.
 • ورم عارضه نرمال بعد از عمل است. اگر پزشک به شما توصیه کرده که از چسب استفاده کنید یا آن را ماساژ دهید حتماً توصیه های او را اجرا کنید.

چگونه ورم بعد از جراحی بینی باز را کاهش دهیم؟

ورم بینی یکی از عوارض جانبی طبیعی است که بیمار بعد از عمل جراحی بینی به روش باز آن را تجربه خواهد کرد. بمنظور سرعت دادن به روند فروکش کردن ورم ، می توانید از راهکارهای زیر بهره بگیرید:

 • بعد از عمل، کمپرس یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و در فواصل زمانی چند دقیقه‌ ای روی نواحی اطراف بینی خود قرار دهید. این بهترین روش برای کاهش ورم و درد پس از جراحی است.
 • داروهای ضد التهابی مانند پاراستامول یا ایبوپروفن می‌توانند به کاهش درد و ورم کمک کنند ولی بهتر است قبل از مصرف هر دارویی، با پزشک خود مشورت کنید.
 • بعد از عمل جراحی، لازم است به بدن خود استراحت کافی بدهید. با قرار دادن چند بالش در زیر سر در زمان خوابیدن ، در حالت لم داده قرار بگیرید.
 • مصرف آب و مایعات به مقدار فراوان به بهبود سریع‌تر منجر می‌شود. سعی کنید روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید.
دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

متخصص جراحی زیبایی، فک و صورت
با سابقه درخشان در زمینه جراحی بینی

دکتر مهدی صابری جراح و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت هستند که بر حوزه جراحی بینی تمرکز و تسلط بالایی دارند. ایشان با سالها تجربه و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت بالا ، به دنبال ایجاد بهترین نتایج برای مراجعین خود هستند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها