راهنمای کامل هزینه جراحی بینی

آیا قصد دارید به زودی برای جراحی بینی اقدام کنید و به دنبال منبع قابل اعتمادی می گردید تا بتوانید اطلاعاتی درباره هزینه جراحی بینی به دست آورید که بتواند شما را در حرکت در هموار ترین مسیر ممکن در این پروسه راهنمایی کند؟ مشاهده نتایج به دست آمده از عمل های موفق به دست بهترین جراح بینی که انتخاب کرده اید و تعداد تقاضای بالای بیماران برای سپردن جراحی به دست متخصص بالقوه تان که برای انتخاب او، وقت زیادی گذاشته اید، طبیعتاً قدم های شما را در این مسیر محکم تر می کند تا به این قطعیت برسید که هزینه ای که قرار است برای این جراحی صرف کنید، قطعاً به منزله یک سرمایه گذاری دائمی خواهد بود.

 

هزینه جراحی بینی در تهران

 

هزینه پایین برای جراحی بینی

صرفنظر از اینکه قصد دارید عمل بینی تان را با هدف درمانی یا زیبایی یا هر دو مورد انجام دهید، درک عوامل تاثیر گذار در هزینه این فرایند حائز اهمیت است. هزینه جراحی بینی بر حسب فاکتورهایی از قبیل موقعیت جغرافیایی و نیز دامنه پیچیدگی جراحی، متغیر است. اگر هدف شما دستیابی به یک نتیجه چشم نواز باشد منطقی است که هزینه را بعنوان اولین فاکتور حائز اهمیت مد نظر قرار ندهید. حتماً جمله معروف “کیفیت ارزان نیست” را شنیده اید و آن را در موقعیت های مختلف زندگی تان تجربه کرده اید. هر چند برخی تجربیات که در آن تحت تاثیر ارزان بودن یا پایین بودن قیمت، ترغیب به خرید شده اید، جبران شدنی باشند ولی تجربه حساسی مثل جراحی دماغ چیزی نیست که بخواهیم با در الویت قرار دادن فاکتور قیمت، فاکتورهای تاثیر گذار دیگر در نتیجه را در آن نادیده بگیریم و برای آن تحت تاثیر عواملی از قبیل پایین بودن قیمت عمل بینی، تصمیم گیری کنیم.

هزینه جراحی بینی با تکنیک های نوین جراحی

بیمارانی که به راینوپلاستی با تکنیک های نوین علاقمند هستند بهتر است قبل از اقدام به عمل در خصوص این فرایندها کسب اگاهی نمایند. این تکنیک ها اساساً دو تکنیک پایه را شامل می شود که بر حسب نیازها و انتظارات بیمار انتخاب می شود. البته، جراح بینی تکنیکی را بر می گزیند که بتواند بهترین و تحسین برانگیزترین نتیجه را به دست دهد.

این دو تکنیک شامل روش های باز و بسته هستند که اجرای آنها به واسطه ورود ابزار پیشرفته برای دسترسی به چارچوب بینی و ایجاد تغییرات، مانور دستان جراح بر روی ساختار بینی را موفقیت امیز تر کرده و نهایتاً نتیجه ای را به دست می دهد که بدون آسیب زدن به ساختار آناتومیکی بینی، آنچه را که انتظار داشتیم محقق می کند.

استفاده از تکنیک های مدرن در اجرای هر یک از دو روش فوق، هدف درگیر نمودن بافت های اطراف بینی در حداقل سطح را دنبال می کند که نتیجه عملی آن، کاهش عوارض جانبی ورم و کبودی و کوتاه شدن دوره ریکاوری است. اینکه چه تکنیکی برای اجرای فرایند عمل به کار گرفته خواهد شد نیز در هزینه نهایی جراحی دخیل خواهد بود.

قیمت عمل بینی

هزینه جراحی بینی به طور میانگین بر حسب فاکتورهای تاثیر گذار مختلف که در بخش دیگری از این مجموعه راهنما ذکر شده است، تعیین می شود. به این معنی که رقم میانگین اعلام شده از سوی انجمن جراحان پلاستیک برای عمل های جراحی زیبایی از جمله بینی ، هزینه میانگینی است که تنها هزینه عمل را شامل نشده و عوامل متعددی از قبیل بیهوشی، هزینه خدمات مرکز جراحی، بیمارستان یا کلینیک و بسیاری موارد دیگر آن را در یک نمودار کاملاً نوسانی قرار می دهد. قبل از عمل لازم است در یک جلسه مشاوره خصوصی با پزشک خود شرکت کنید تا در طول این ملاقات علاوه بر صحبت درباره جنبه های مختلف عمل، درباره هزینه نیز با شما گفتگو شود.

هزینه های جانبی جراحی کردن بینی

هزینه نهایی جراحی بینی، تحت تاثیر عوامل جانبی متعددی قرار دارد که در زیر فهرستی از آنها آمده است:

  • جلسات قبل از عمل : جلساتی از قبیل مشاوره، تست فیزیکی، جلسه گرفتن تست خون و دیگر تست های پزشکی، معمولاً مواردی هستند که هزینه نهایی را دستخوش تغییر می کند.
  • بیهوشی مورد دیگری است که هزینه آن بر اساس طول جراحی در نظر گرفته می شود.
  • مراقبت های بعد از عمل: باید در نظر داشته باشید که ملزوماتی هستند که لازم است برای دوره مراقبت های بعد از عمل تهیه کنید. اقلامی از قبیل داروهای تجویزی، گاز استریل و چسب، محلول های شستشو و غیره از جمله این موارد می باشند.

هزینه رینوپلاستی در انواع بینی

قیمت عمل بینی گوشتی  : بینی هر بیمار دارای مشخصه های مخصوص به خود می باشد. برخی جراحی ها باید روی بینی های گوشتی انجام شود که به واسطه نقطه ضعف هایی که این نوع بینی در پوست و بافت غضروفی دارد، جراحی را به پروسه ای پر چالش تر تبدیل می کند. طبیعتاً این امر بر روی هزینه تاثیر گذار است.

قیمت عمل بینی استخوانی : بینی های استخوانی به دلیل برخورداری از پوست نازک و بافت غضروفی قوی تر، در مقایسه با نوع گوشتی، گزینه های بهتری محسوب می شوند. اغلب گفته می شود که بیماران دارای بینی استخوانی باید منتظر نتیجه بهتری از عمل خود باشند. کم چالش تر بودن جراحی روی این نوع بینی، هزینه آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه جراحی بینی در بیمارستان خصوصی و دولتی

یکی از مولفه هایی که هزینه جراحی رینوپلاستی را تحت تاثیر قرار می دهد، مرکز درمانی است که قرار است عمل شما در آن انجام شود. معمولاً هزینه قابل پرداخت در بیمارستان در مقایسه با کلینیک بیشتر بوده و بر حسب اینکه قرار است جراحی شما در بیمارستان دولتی انجام شود یا خصوصی، بازهم هزینه ها متفاوت خواهند بود. حتی موقعیت جغرافیایی که مرکز بیمارستانی یا کلینیک منتخب برای جراحی در آن واقع شده است نیز در هزینه تمام شده فرایند جراحی تان دخیل است.

آیا بیمه هزینه عمل بینی را پوشش می دهد؟

متاسفانه، شرکت های بیمه به دلیل طبقه بندی فرایند مذکور در گروه جراحی های زیبایی، هزینه های این عمل را پوشش نمی دهند. این بدان معنی است که بیمار باید برای هزینه جراحی بینی ، به بودجه و اصطلاحاً جیب خود تکیه کند. البته، استثناء هایی هم وجود دارد که در آن به دلیل درمانی بودن ماهیت عمل، برخی شرکت های بیمه، پرداخت هزینه جراحی را تقبل می کنند.

افزایش هزینه عمل کردن بینی در سال 1402 در تهران چقدر بوده است؟

هزینه دقیق عمل بینی در تهران و سایر شهر ها عملاً امکان پذیر نیست. علت این است که همه بیماران، دچار یک مشکل مشترک و ثابت در بینی شان نیستند و عمل رینوپلاستی ، دنیایی از تغییرات مینیاتوری در این اندام کانونی در صورت است. بواسطه وسعت تغییرات مورد نیاز در بینی و متفاوت بودن نیاز هر بیمار، عملاً نمی توان قیمت دقیق عمل بینی را قبل از انجام معاینات لازم برای تعیین دامنه ایرادات بینی و تغییرات مورد نیاز در آن، مشخص نمود. به همین جهت است که جلسه مشاوره یک فاز طلایی در پروسه عمل محسوب شده و شرکت در آن از ضروریات این فرایند است.

هزینه جراحی بینی با بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران

یافتن یک جراح بینی خوب یک پروسه بسیار پیچیده خصوصاً در موقعیتی است که شما با لیست بلندی از بهترین جراحان بینی مثلاً در کلان شهری مثل تهران روبرو می شوید. در چنین شرایطی پروسه تحقیق شما باید جامع تر شود و فاکتورهای ریز بینانه تری را در فرایند انتخاب در نظر بگیرید. تخصص، تجربه، احاطه کامل به جدیدترین تکنیک ها، قدرت انتخاب بهترین مدل مناسب برای صورت بیمار و قدرت اجرای آن توسط جراح و بسیاری از موارد دیگر از جمله مواردی هستند که در فاز انتخاب جراح باید آنها را با دقت در خصوص جراح بالقوه تان مورد بررسی قرار دهید.

عمل بینی با هزینه های باورنکردنی

در فاز انتخاب جراح بینی شاید بعضی جاها وسوسه شوید مواردی را انتخاب کنید که گزینه ارزان تری را برای هزینه پیشنهاد کرده اند. در این لحظه وسوسه برانگیز باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که جراحی پلاستیک با هزینه کم ، اغلب نقاط ضعف پنهانی دارد که شاید بعد از جراحی، به چشم بیایند و راهی برای جبران آنها وجود نداشته باشد. وقتی هزینه جراحی بینی را می پردازید در واقع برای بهره مند شدن از مهارت و تخصص آن پزشک هزینه می کنید و به خودتان این فرصت را می دهید تا با پرداخت بهای یک چیز ارزشمند از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید. پس کیفیت را قربانی قیمت نکنید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها